SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Elazığspor’un yeni transferlerinin tanıtıldığı imza törenine Teknik Direktör Ümit Özat’ın açıklamaları damga vurdu.

İmza töreninin ardından söz alan Özat, PFDK tarafından kendisine verilen cezayı değerlendirdi.

Cezadan dolayı gerekirse görevi bırakabileceğini kulüp başkanı Öztürk’e ilettiğini ancak bu teklifinin kabul görmediğini aktaran Özat, oyuncularının önlerindeki 7 maçta gereken puanları alacaklarına inandığını dile getirerek, “Bunların amacı Ümit Özat orada iyi bir sinerji oluşturdu, biz burayı diskalifiye edersek takımın kolunu kanadını kırarız. Benim onlarla aramda öyle bir bağ var ki onu Allah’tan başka kimse bozamaz çünkü ben onlara teknik adamlıktan çok daha fazla şeyler veriyorum” dedi.

Antalyaspor maçında hakemlere yönelik hiç bir tepkisi olmadığını dile getiren Özat, Mandıralı ve bazı taraftarların tahriklerine cevap vermek durumunda kaldığını öne sürerek, “Hayatta en değerli varlıklarımız çocuklarımız. Hami efendi, ‘ben Ümit’e küfretmedim’ diye çocuklarının üzerine yemin edebiliyor mu? Ediyorsa çocuklarına verdiği değer ortaya çıkar ama ben çocuklarımın üstüne yemin ediyorum, o bana küfretti ben de ona küfrettim” şeklinde konuştu.