SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte güvenlik skandalının nedeni

Güvenlik Servisleri ve Organizasyon Birliği Derneği Başkanı Kösereisoğlu'ndan tartışılacak iddia: Maçlarda günlüğü 40 TL’den veya 'bedava maç izle' diye ücretsiz çalıştırılan güvenlikçiler var. Hem güvenlik görevlileri mağdur oluyor hem de güvenlik konusunda zafiyetler yaşanıyor.

Güncellenme: 09:33, 30/01/2015
İşte güvenlik skandalının nedeni

Güvenlik Servisleri ve Organizasyon Birliği Derneği (GÜSOD) ve Securitas Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu futbol sahalarındaki güvenlik sorununa ışık tuttu. Spor karşılaşmalarında çalışacak güvenlik görevlilerine ilişkin kontratların, spor kulüpleriyle değil federasyonlarla yapılması gerektiğini vurgulayan Kösereisoğlu, spor kulüplerinin güvenlik konusuna mümkün olduğu kadar az para ayırdığını belirtti.

Kösereisoğlu “Spor karşılaşmalarında günlüğü 40 liradan veya ‘bedava maç izle’ diye ücretsiz çalıştırılan güvenlik görevlileri bile var. Bu uygulama nedeniyle hem güvenlik görevlileri mağdur oluyor, hem de güvenlik konusunda zafiyetler yaşanıyor. Kontratlar spor kulüpleri yerine, federasyonlarla yapılma böyle bir sıkıntı yaşanmaz. Formula yarışları ve Dünya Basketbol Şampiyonası’nda görev yaptık hiçbir zafiyet olmadı” ifadelerini kullandı.

AKŞAM