SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan Trabzon’a olay gönderme!

Tolgay Arslan transferinin mimarı Beşiktaş Dış İlişkiler Sorumlusu Erdal Torunoğulları, yıldız oyuncunun transferiyle ilgili gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 08:31, 30/01/2015
Beşiktaş’tan Trabzon’a olay gönderme!

Siyah-Beyazlılar'ın; Tolgay Arslan transferlerinin mimarı olan Beşiktaş Dış İlişkiler Sorumlusu Erdal Torunoğulları, Fanatik'e özel açıklamalarda bulundu. Trabzonspor'la yaptıkları kıyasıya yarışın ardından Hamburg'tan takıma kazandırdıkları Tolgay'ın transfer hikayesini anlatan Torunoğulları, çarpıcı sözler sarf etti. İşte Torunoğulları'nın açıklamaları;

‘40 gün önce anlaştık'

“6 ay önce Tolgay'ın babasıyla bir temasım oldu. Hatta oyuncunun bir maçını izlemiştik. Ancak o dönemde sarfettiği, ‘Oğlumun yurt dışında forma giymesini istiyorum' sözlerinin ardından görüşmeleri sonlandırdım. Ancak yaklaşık 40 gün önce kendisi, menacerler aracılığıyla bize önerildi. Futbolcunun menaceriyle bir araya geldim. Bana, ‘Türkiye'ye gelmeye hazırız' dedi. Bu gelişmeden sonra Hamburg'un kamp yaptığı Dubai'ye gittim. Tolgay'la yaptığım görüşmede, kendisini transfer etmek istediğimizi söyledim. O da bana, ‘Beşiktaş'ta oynayan birçok arkadaşım var. Almanya kariyerimi sonlandırıp Türkiye'ye gelmek istiyorum. Anlaşırsak neden olmasın' dedi ve ailesiyle görüşmesinin ardından anlaşmaya vardık.”

‘Ona Arsenal'in de teklifi vardı'

“Tolgay'ın takımı, Dubai'de bir hazırlık maçına çıkacaktı. Ondan bu maçta sakatlık ihtimaline karşı oynamamasını istedim. Oynamadı. Ardından Hamburg'ta kendisiyle buluştuk. Forma numarasına kadar konuştuk. Kendisine Frankfurt ve Arsenal'den teklif olmasına rağmen, ‘Ben Beşiktaş'a geleceğim' dedi. Kendisinin ardından kulübüyle de anlaşmaya vardık. Ancak buna rağmen Trabzon kafilesinin Hamburg'a gittiğini öğrendim. Haberi aldıktan sonra Tolgay'la görüştüm. ‘Ağabey, benim sözüm geçerli. Ama Trabzonspor Başkanı burada. Kendisiyle görüşeyim mi?' diye sordu. Ben de tabii ki dedim. Nezaketen bir görüşme yapabilirsin.”

‘Kariyer mi para mı?'

“Trabzon Başkanı, fotoğraf çektirmek istemiş, çocuk nezaketen kabul etmiş. Oyuncu forma tutmadı ya da imza atmadı. Kendisine çok yüksek rakamlar önermişler. Bunun ardından gece beni aradı, ‘Ağabey, lütfen Hamburg'a gel, kafam çok karışık' dedi. İmza atmadığını öğrenince sabah saatlerinde Almanya'ya gittim. Beni havalimanından aldı ve otelde kendisiyle konuştuk. Trabzon tarafının teklifini bana göstererek, ‘Sen olsan ne yaparsın ağabey' sorusunu yöneltti. Bizim teklifimizin çok üzerinde bir rakama ek olarak kendisine imza parası da önerilmişti. Ben de, mali olarak Trabzonspor'un teklifinin daha iyi olduğunu belirttim ve kendisine, ‘Kariyer mi, para mı?' sorusunu yönelttim. ‘Eğer paraysa Trabzon'a gideceksin' dedim. Teklifimizde artışa gitmeyeceğizi söyledim.”

‘Onlara gelemeyeceğini söyle'

“Bu görüşme sırasında yanımızda olan menaceri, ‘Onların başkanları da burada' sözlerini sarf edince müdahale ettim, ‘Beşiktaş Başkanı, bir futbolcunun ayağına gitmez. Sana en büyük hediyeyi Beşiktaş formasını vermekle yaptı' cevabını verdim. Ailesiyle konuyu konuşup karar vermesi isteğinde bulundum. Sonra beni aradı ve Beşiktaş'a gelmek istediğini belirtti. Ben de Trabzon Başkanı, yöneticileri ve CEO'su'na da kararını bildir dedim. O da gitti, söyledi. Orada bir takım tatsız olaylar yaşanmış ama beni fazla zorlamasınlar! Ardından imzaları attık, fotoğraf çektirdik ve İstanbul'a geldik. Biz imzayı attırdıktan sonra fotoğraf çektirdik. Beşiktaş ciddi bir kulüptür.”