SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Devre arası transfer döneminin hızlı takımı Beşiktaş, iç ve dış transferde toplam 34 milyon avro (Yaklaşık 94 milyon Türk Lirası) harcadı.

Siyah-beyazlılar, dış transferde 3, iç transferde ise 5 futbolcuyla anlaşmaya vardı. İç transferde Mustafa Pektemek, Ersan Adem Gülüm, Veli Kavlak, Cenk Gönen ve Atınç Nukan ile dörder yıllık sözleşme uzatan “Kara Kartallar”, dış transferde ise Alexander Milosevic ile 5,5, Tolgay Arslan ile 4,5, Daniel Opare ile de sezon sonuna kadar kiralık olarak anlaştı.

Beşiktaş, bu 8 futbolcuya, maç başı ücretleri hariç sözleşme bitim tarihlerine kadar toplamda 34 milyon 187 bin 500 avro ödemeyi taahhüt etti.

Tolgay Arslan, 4 yılda toplam 6 milyon 600 bin avro ile başı çekerken, Mustafa Pektemek ve Veli Kavlak ise 6 milyon 200’er bin avro ile ikinci sırayı paylaştı.

Siyah-beyazlılar, Tolgay Arslan için 450 bin avro, Milosevic için de 1 milyon avro bonservis ücreti ödedi. Sezon sonuna kadar kiralanan Daniel Opare, 312 bin 500 avro ile maliyeti en düşük futbolcu oldu.

Beşiktaş’ın takımda tutmayı planladığı Atiba Hutchinson’ın sözleşmesinin uzatılması durumunda, transfere harcanan maliyet de yükselecek.