SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uçar: “Takipçisi olacağız

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Yeni Malatyaspor'un Teknik Direktörü Feyyaz Uçar, "Şampiyonluk mücadele, özveri, sabır gerektiriyor biz de bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız" dedi.

Güncellenme: 19:45, 29/01/2015
Uçar: “Takipçisi olacağız

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Yeni Malatyaspor’un Teknik Direktörü Feyyaz Uçar, “Şampiyonluk mücadele, özveri, sabır gerektiriyor biz de bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

Yeni Malatyaspor, Türkiye Futbol Federasyonu Antrenman Sahası’nda Tokatspor maçı hazırlıklarına başladı. Teknik direktör Uçar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Ofspor deplasmanında çok önemli bir galibiyet aldıklarını ve takım olarak iyi bir yolda olduklarını söyledi.

Tek hedeflerinin sezonu şampiyon tamamlamak olduğunu belirten Uçar, şöyle konuştu:

“Rakiplerimizin bize önlem almaları gayet doğaldır. Şampiyonluğa oynayan bir takımız. Sezon başından beri parolamız belli. Rakiplerimiz genelde savunma ağırlıklı olarak sahaya çıkıyorlar. Bir puana razı bir görünüm sergiliyorlar. Bu bizi biraz zorluyor. İleride daha çabuk, hızlı ve fazla futbolcu kullanarak bunu çözmeye çalışacağız. İkinci yarıya iyi bir başlangıç yaptık. Şampiyonluk kolay bir şey değildir. Şampiyonluk mücadele, özveri, sabır gerektiriyor biz de bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız.”

Uçar, oynadıkları hiç bir maçın kolay olmadığını, sezon sonuna kadar ellerinden gelen mücadeleyi vermeleri gerektiğini kaydetti.