SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teknik direktör Rıza Çalımbay yönetiminde Macit Özcan Spor Kompleksi’nde çalışan kırmızı-lacivertli oyuncular, hafif koşu ve ısınma hareketleriyle idmana başladı.

Basına açık gerçekleşen antrenmanda, dar alanda pas çalışması yapan futbolcular, çalışmayı tek kale maçla tamamladı. Antrenman sırasında kırmızı-lacivertli oyuncuların morallerinin yerinde olduğu gözlendi.

Öte yandan, sakatlığı devam eden Oktay Delibalta, takımdan ayrı düz koşu yaparken milli takımda olan Nakoulma ve sakatlığı süren Pedriel antrenmana katılmadı. Sakat diğer oyuncular Vederson, Sinan Kaloğlu, Welliton ve Serkan Balcı da takımla birlikte çalıştı.

Çalımbay, yaptığı açıklamada, ligde kalıcı olmak istediklerini söyledi.

İkinci yarı telafisi olmayan maçları oynayacaklarını belirten Çalımbay, “Beşiktaş maçı 3 ihtimalli bir maç. Güçlü bir takım, iyi de bir hava yakaladılar. Ankara’da da mükemmel bir taraftarla oynuyorlar. Onun için tabiiki zor bir maç ama bizim de mutlaka buradan iyi bir şekilde ayrılmamız gerekiyor. Çünkü ligi biz iyi bir yerde bitirmek istiyorsak buralardan da puan almamız gerekiyor. Beşiktaş’ın da kendimizin de gücünü biliyoruz ona göre oynayacağız” dedi.

Çalımbay, takımda sakatlığı devam eden oyuncuların da maç gününe kadar iyileşmelerini umut ettiklerini aktardı.