SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Görevinden istifa etti… İşte nedeni

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bir kez daha gündeme geldi. Şimdiki konu ise Yönetim Kurulu üyesi Kaya Çilingiroğlu’nun istifa etmesi.

Güncellenme: 11:49, 29/01/2015
Görevinden istifa etti… İşte nedeni

ALİ CAN YAYCILI / AMKSPOR ÖZEL HABER

Türkiye 2 gündür Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu'nda yaşanan olayları konuşuyor. Birkaç ay önce yapılan Genel Kurul'da ibra edilmeyen Federasyon'un, seçime gitmek yerine mahkeme kararıyla ibra kararını bozdurması sonrasında da tüm branşları süresiz olarak oynatmaması gündeme bomba gibi düşmüştü.

KAYA ÇİLİNGİROĞLU İSTİFA ETTİ

Bu olayların ardından bir flaş gelişmede Yönetim Kurulu'nda yaşandı. Yönetim Kurulu üyelerinden iş adamı Kaya Çilingiroğlu ani bir kararla görevinden istifa etti. İstifası hakkında AMKSPOR'a açıklamalarda bulunan Çilingiroğlu şunları söyledi: “Ben Federasyon Başkanı'nın yurt dışında tekerlekli sandalye satan bir firmanın Türkiye distribütörlüğünü yaptığını bilmiyordum. Bunu birkaç gün önce öğrendim. Hemen de istifa kararı aldım. Bu tarz konularla adımın yan yana gelmesi beni rahatsız eder. Ben zaten bu işe Yavuz Kocaömer'in ricasıyla girdim, toplasanız gittiğim Yönetim Kurulu toplantısı sayısı da 3-4 falandır.”

TARTIŞMA YOK!

Ayrılıma sürecinde Federasyon Başkanı Demirhan Şerefhan ile tartışma yaşadığı dedikodularını da yalanlayan Kaya Çilingiroğlu, “Tartışma – kavga gibi bir durum olmadı. Kararımı bildirdim ve istifa ettim. Herhangi bir sorun yaşanmadı” açıklamasını yaptı.

Federasyon’un yönetim kurulunda Galatasaray’ın eski kulüp direktörü Sinan Kalpakçıoğlu ve spor yazarı Osman Tanburacı da yer alıyor.

Yayınlanma Tarihi:11:35,