SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’den Beşiktaş’a gidiyor!

Tolgay Arslan, Opare ve Milosevic'i transfer eden Beşiktaş asıl büyük bombayı sezon sonu patlatacak. Hedefteki isim ise Fenerbahçe'nin milli kalecisi Mert Günok.

Güncellenme: 13:22, 29/01/2015
Fenerbahçe’den Beşiktaş’a gidiyor!

Kadro yapılanmasını her geçen gün güçlendiren ve kolej havası yakalayan Beşiktaş, gelecek sezonun planlarını da yapıyor.

Tolgay Arslan transferi ile orta sahada rekabeti artıran Siyah-Beyazlı takım gelecek sezon için de önemli hamlelerde bulunacak.

Kartal, şampiyonlar ligi’ne kalınması halinde tecrübeli bir stoper ile tecrübeli bir ön libero kesin olarak alacak. 2 yıldızın yanısıra Opare’nin durumuna göre tecrübeli bir sağ beki de Kartal yapacak.

Asıl plan ise kaleye.. Tolga Zengin ve Cenk Gönen ile yoluna devam eden, ayrıca genç file bekçisi Emre Metin’i de kadroda tutan Beşiktaş, F.Bahçe’de yedek kalan Mert Günok’u kadrosuna katmayı planlıyor.

DİREKT BİRİNCİ KALECİ OLACAK

Volkan Demirel’in yedeğinde kalan Mert’i direkt birinci kaleci yapmayı planlayan Siyah-Beyazlı yönetim böylece Tolga ve Cenk Gönen’i de müthiş bir rekabete sokacak. Bu konuda plan mart ayı gibi devreye sokulacak. Menajerler aracılığı ile Mert’e mesajlar yollayan ve bu konuda girişimlerini başlatan Beşiktaş, Mert Günok’u Kartal yapmak için ezeli rakiple arayı bozmadan transferi bitirmenin yollarını arıyor.

YÖNETİM VE TEKNİK HEYET AYNI GÖRÜŞTE

33 yaşındaki Tolga Zengin’in tecrübesinden yararlanacak olan Kartal’ın planı 25 yaşındaki Mert Günok’un enerjisini kullanmak. Bu konuda yönetim ve teknik heyet görüşbirliğinde ve Mert’in çok iyi kaleci olduğuna inanılıyor.

SÖZLEŞMESİ 31 MAYIS’TA BİTİYOR

Sezon bitmeden ise Mert Günok’un menajeri ile temasa geçilip talip olunacak. 2012’de F.Bahçe ile 3 yıllık sözleşme uzatan ve 31 Mayıs’ta mukavelesi bitecek olan Mert ile Sarı-Lacivertliler henüz sözleşme yenilemedi.

Lig bitiminde tüm oyuncuları ile masaya oturmayı planlayan F.Bahçe’den daha erken davranmak isteyen Beşiktaş, 440 bin Euro (1 milyon 450 bin TL) alan Mert Günok’a 4 yıllık sözleşme ve 900 bin euro yıllık ücret önerecek. Bu operasyonu Ahmet Nur Çebi’nin yönetmesi bekleniyor.

Akşam