SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünyaca ünlü yıldızı istiyor

Ara transferin durgun takımı Fenerbahçe sessiz ve derinden çalışıyor. Manchester City’nin Boşnak golcüsüne kancayı takan Kanarya devre arası olmazsa sezon sonunda bu işi bitirmeyi çok istiyor.

Güncellenme: 09:43, 29/01/2015
Dünyaca ünlü yıldızı istiyor

ESER ERENLER / AMKSPOR ÖZEL HABER

Sarı-lacivertliler çok gizli bir transfer operasyonuyla dünyaca ünlü bir yıldızı renklerine bağlamak için harekete geçti. Yönetim, Manchester City'de yeteri kadar forma şansı bulamadığı gerekçesiyle mutusz olan ve son olarak Bony'nin transfer edilmesiyle kadrodaki yerini tamamen kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalan Edin Dzeko'nun peşine düştü. İstanbul'u çok seven, Müslüman olmasıy nedenitle de Türk kültürüne çok yakın olan Boşnak golcü ile ilk temas sağlandı ve olumlu yanıt alındı.

İngiliz devi Manchester City ilk planda Fenerbahçe'nin sezon sonuna kadar kiralama teklifini geri çevirdi. Sarı-lacivertliler 2 Şubat'a kadar yoğun bir şekilde çalışıp transferi noktalamayı hedefliyor. Ancak devre arasında işi bitiremezse yönetimin bir B planı da bulunuyor. Aziz Yıldırım ve kurmayları Şampiyonlar Ligi'ni de düşünerek Dzeko'yu sezon sonunda bonservisiyle almayı amaçlıyor. Yıldız golcünün yeşil ışık yakması da bir avantaj olarak görülüyor.