SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oyunculara 4 aydır maaş yatmıyor

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Kaptanı İsmail Ar'ın 'paramızı alamıyoruz' şeklinde attığı tweet gündeme bir anda bomba gibi düştü. 4 aydır maaşlarını alamayan Galatasaraylı oyunculara yapılması gereken toplam ödeme 600 bin TL… İşte gündeme bomba gibi düşen olayın tüm detayları...

Güncellenme: 11:13, 28/01/2015
Oyunculara 4 aydır maaş yatmıyor

ALİ CAN YAYCILI / AMKSPOR ÖZEL HABER

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı… Türkiye’ye Avrupa ve dünya arenasında birçok başarı kazandıran ‘yürekli aslanlar.’

Ancak bu koca yürekli insanlardan oluşan takımın oyuncuları zor günlerden geçiyor… O zor günleri takım kaptanı İsmail Ar attığı tweetle gözler önüne serdi. İşte O gündeme bomba gibi düşen tweet: “2012’den beri alamadığımız primlerimiz 4 aydır verilmeyen maaş. Yokluk değil yokmuşuz gibi hissettirilmek acıtıyor canımızı.”

OLAYLARIN PERDE ARKASI

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncularının hesabına yatan son maaş Eylül. O maaşlar da 2-3 ay gecikmeli yattı. Ekim-Kasım-Aralık ve Ocak maaşlarını alamayan oyuncular zor günler yaşıyor. Takımın başarılı antrenörü Sedat İncesu, oyuncularına bir nebze yardımcı olabilmek adına hepsine yarımşar maaş verdi ancak sporcular hakları olan maaşlarını istiyor.

Bu kadar uzun süre maaş alamayan oyuncular doğal olarak sonunda isyan etti. İsmail Ar da takım arkadaşları adına attığı tweetle yaşanılan sorunu gözler önüne serdi.

ÖDENMESİ GEREKEN ÜCRET: 600 BİN TL

14 sporcusu olan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nda tüm oyuncuların 1 aylık toplam maaşı 150 bin TL… 4 aydır maaşlarını alamayan oyunculara ödenmesi gereken toplam para 600 bin TL.

Yayınlanma Tarihi:11:03,