SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DenizBank Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonlar Ligi’nde grup maçları tamamlandı. Türk temsilcilerinden Halkbank tur atlarken, Ligden elenen Fenerbahçe, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Kupası’nda mücadele edecek.

7 grupta 28 takımın mücadele ettiği grup etabında, 6. ve son maçlar geride kaldı. Gruplarını lider tamamlayan takımlar ile grup ikincileri arasından en iyi dereceyi elde eden ilk 5 takım, 12’li Play-Off Turu’na yükseldi. Kalan ikinciler ile gruplarını 3. sırada bitiren en iyi ilk 3 takım, CEV Kupası’nın Challange Turu’na katılma hakkı elde etti. Diğer takımlar ise Avrupa kupalarından elendi.

Buna göre G Grubu’nu 14 puan ve averajla 2. sırada tamamlayan Halkbank, 12’li Play-Off Turu’na yükseldi. Fenerbahçe ise E Grubu’nda 7 puanla 3. sırada yer aldı. Türk temsilcisi 3. sırayı alan takımlar arasında en iyi 3. puana sahip olduğu için CEV Kupası Challange Turu’na geçiş hakkı kazandı.

Ligde 12’li Play-Off Turu eşleşmeleri 30 Ocak Cuma günü yapılacak kura çekimiyle belirlenecek.

DenizBank Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonlar Ligi’nde tur atlayan takımlar ile CEV Kupası Challange Turu’na geçiş yapan takımlar şöyle:

12’li Play-Off Turu: Tomis Costanta, Copra Volley Piacenza (A Grubu 1 ve 2’ncisi), Lokomotiv Novosibirsk, Jastrzebski Wegiel (B Grubu 1 ve 2’ncisi), Asseco Resovia Rzeszow, Berlin Recycling Volleys (C Grubu 1 ve 2’ncisi), Zenit Kazan, VfB Friedrichshafen (D Grubu 1 ve 2’ncisi), Beologorie Belgorod (E Grubu 1’incisi), PGE Skra Belchatow (F Grubu 1’incisi), Sir Safety Perugia, Halkbank (G Grubu 1 ve 2’ncisi).

CEV Kupası Challange Turu: Cucine Lube Treia (E Grubu 2’ncisi), Precura Atnwerp (F Grubu 2’ncisi), Knack Roeselare (A Grubu 3’üncüsü), CAI Teruel (B Grubu 3’üncüsü), Fenerbahçe (E Grubu 3’üncüsü).