SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gencer, Özat’ı kınadı

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, geçen hafta evlerinde oynadıkları maçta Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat'ın kendi teknik heyetine, hakemlere, tribünlere ve yöneticisine yaptığı hareketleri kınadı.

Güncellenme: 00:38, 28/01/2015
Gencer, Özat’ı kınadı

PTT 1. Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Antalyaspor, hafta sonunda oynayacağı Karşıyaka maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Kırmızı beyazlı takım, Hasan Subaşı Tesisleri’nde Teknik Direktör Hami Mandıralı yönetiminde çalıştı.

Geçen hafta Elazığspor maçının ilk yarısında Teknik Direktör Ümit Özat’la girdiği diyalogu gazetecilere anlatan Hami Mandıralı, zaman zaman sert cümleler kullandı. Mandıralı, “Dikkat edin ben maçtan önce onun yanına gittim. Ağabey, kardeş gibi sarılıp öpüştük. Benim kimse ile kişisel bir problemim olmaz. Çünkü, ben yüreğinde farklı duygular taşıyan bir adam değilim. Beni tanıyanlar bilir. Sporseverler biliyor” dedi.

ÜMİT YAŞANANLARI KAMUOYUNA FARKLI ANLATIYOR

Kendisinin bir pozisyon sonrasında gayri ihtiyari Ümit Özat doğru döndüğünü ve bu sırada onun itirazını fark ettiğini anlatan Hami Mandıralı, “Yine gayri ihtiyari olarak ellerimi kaldırarak ‘ya bırak bu işleri’ dedim. Ama o kamuoyuna farklı anlatıyor. Ben ona ağza alınmayacak küfürler etmişim. Nasıl duymuşsa anlayamadım. Yani üzüldüm. Bir teknik adam olarak onun adına da üzüldüm. Bunlar şık şeyler değil. Hele tribüne yapılacak o hareket hiç tasvip edilecek şey değil” diye konuştu.

RUH HALİYLE SAVAŞIYOR

Kendisinin takımına yoğunlaştığını ve bu türlü polemiklerin içerisine girmek istemediğini belirten Hami Mandıralı şöyle dedi:

“Bu tip olaylar Türk insanını rahatsız eder. Bizler davranışlarımızla, konuşmalarımızla herkese örnek olmamız lazım. Benim de hakemlerle diyaloglarım oluyor ama hep edepli konuşmalar ve davranışlarla. Ben kendi tarafıma döndüm ama o hala kendi ruh haliyle savaşıyordu. Bunlar şık şeyler değil. Herkes hak ettiğini yaşar. O olayları başka yerlere çekmeye çalıştı. Almanya’ya gitmişim, 1 yıl sonra ağlaya ağlaya dönmüşüm. Maçla onun ne ilgisi var, onu anlamış değilim. 34 yaşında teknik direktör olmuş falan. Altın bileziğin varsa onunla gurur duy. O seni ilgilendiren bir şey ama bunların gündeme getirilmesi ilginç.”

OYUNCULARIM BENCİL DAVRANIYOR

Elazığspor maçının uzatma dakikalarında gelen golle 2-1’lik galibiyetin elde edilmesini de değerlendiren Hami Mandıralı, “Kazanmak çok güzel bir duygu. Hedef olarak hep şampiyonluğu konuşuyoruz. Dolayısıyla maçlarımızı kazanmak istiyoruz” dedi. Oyuncularının bazı pozisyonlarda bencil davrandığına dikkati çeken Mandıralı, “Bazen ben değil, biz olmak lazım. Bunu başarırsak daha da rahatlayacağız. Karşıyaka maçına da kazanmak için hazırlanıyoruz” yorumunu yaptı.

ÜMİT ÖZAT’I KINIYORUM

Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer ise Ümit Özat’a sert tepki göstererek, “Ümit Özat Türk futbolu için bir ayıp. Türk futbolunun ilerlemesini isterken, Türkiye’ye mal olmuş A Milli Takım’da oynamış, Fenerbahçe gibi bir camiada kaptanlık yapmış bir kişinin bu türlü hareketleri her gittiği kulüpte devam ettiriyor olması Türk futbolu için bir lekedir. Kumaş belli, kumaş değişmiyor. Onun için kınıyorum” diye konuştu.