SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Manchester United’ın Real Madrid’in yıldızı Gareth Bale’i transfer etmek istediği şeklinde çıkan haberler, spor kamuoyunda bomba etkisi yaratmıştı.

İngiliz basını, Real Madrid’in 2013 yılında 94 milyon Euro rekor bonservis bedeli ödeyerek transfer ettiği Bale’in, önümüzdeki sezon yeniden Premier Lig’e döneceğini iddia ediliyordu. Özellikle sınırsız transfer bütçesi bulunan Louis van Gaal’in istediği söylenen Galli yıldız için Manchester United yönetiminin 100 milyon Euro’yu gözden çıkardığı söyleniyordu.

Üstelik Iker Casillas’ın ilerleyen yaşı nedeniyle yeni bir kaleci arayan Real Madrid’e David de Gea’yı da takasta kullanarak Real Madrid’i ikna etmeye çalışacak olan Van Gaal’in, ne pahasına olursa olsun Bale’i kadrosuna katmak istediği belirtiliyordu.

Bütün bu gelişmelerin ardından Real Madrid Başkanı Florentino Perez’in kesinlikle satılık olmadığını duyurduğu Bale, söylentilere cevap verdi. Manchester United’a transfer olmayı düşünmediğini söyleyen yıldız futbolcu “Real Madrid’de çok mutluyum… İngiltere’ye dönme gibi bir düşüncem yok… Real Madrid forması ile daha birçok başarı ve kupa kazanmayı hedefliyorum. Kulübüm ile uzun süreli bir sözleşmem var. Kendimi gelecek sezon Manchester United’ın formasını giyerken göremiyorum” dedi.

Yayınlanma Tarihi:11:33,