SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon’a ‘şike anıtı’ yapılacak

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonspor'un 2010-2011 sezonu şampiyonluğunun tescil edilmemesi halinde Trabzon'a bir 'Şike Anıtı' dikeceğini söylemişti. Sürecin tamamlanmaması nedeniyle şike anıtını ertelediği, zamanı geldiğinde yaptıracağına dair açıklamalarda bulunan Gümrükçüoğlu, beklemedeyken başka bir cepheden yeni bir hamle geldi.

Güncellenme: 15:35, 27/01/2015
Trabzon’a ‘şike anıtı’ yapılacak

MHP'de uzun yıllar yöneticilik yapmış olan ve Trabzonspor Eski Ankara Temsilcisi Şükrü Kuleyin, Trabzon'un Şalpazarı İlçe Belediye Başkanı Refik Kurukız ile görüştüğünü ve şike anıtının yapılacağını duyurdu. Görüşmenin olumlu geçtiğini ve şike anıtının MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın’ın katkıları ile ilçe girişine yaptırılacağı öğrenildi.

Konu ile ilgili Haber61'e açıklamalarda bulunan Kuleyin, “Yıllardan beri bu anıtın yapılmasını bekliyoruz. Trabzon'da 19 ilçenin 17'si Ak Partinin elinde olduğu için bu anıtı yapmaktan çekiniyorlar. Bizim Belediyemizin yaptığı hareket Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne bir mesajdır. Bu bir semboldür. Buradaki gayenin ne olduğunu umarız anlarız” dedi.