SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ligler süresiz ertelendi!

Bedensel Engelliler Federasyonu'nda ilginç olaylar yaşanıyor... Federasyon, Spor Genel Müdürlüğü’nden ödenek alamadığı gerekçesi ile ligleri süresiz olarak erteledi.

Güncellenme: 10:51, 27/01/2015
Ligler süresiz ertelendi!

ALİ CAN YAYCILI / AMKSPOR ÖZEL HABER

Bedensel Engelliler Federasyonu'ndan her şey 22 Kasım 2014 tarihinde Ankara'da yapılan 4. Mali Genel Kurulu'da başladı.

170 delegenin katılımıyla gerçekleştirilen genel kurul, gergin anlara sahne oldu. Divan Kurulu üyelerinin oluşturulması sırasında başlayan gerginlik, genel kurulun bitimine kadar sürdü.

Tartışmalar nedeniyle yaklaşık 5 saatte tamamlanabilen mali genel kurulda, oy verme işlemi de itirazlar üzerine kimlik ibrazıyla yapıldı.

Delege kartlarının karton kutularda toplanıp sayılmasıyla çözülen oylama işleminin ardından, faaliyet ve denetim raporları ibra edilmedi.

SEÇİM YERİNE MAHKEMEYE Tüzük kuralları gereği federasyonun en fazla iki ay içerisinde olağanüstü seçime gitmesi gerekiyor. Ancak federasyon yetkilileri, ibra edilmeme kararının iptali için mahkemeye başvurdu ve istediği kararı 11 Aralık 2014 tarihinde Ankara 6. Asliye Hukuk Mahkemesi'nden aldı.

YENİ GENEL KURUL YAPILACAK AMA… Şimdi yeniden Mali Genel Kurul yapılacak. Tarihi: 14 Şubat 2015…

Genel kurula sayılı günler kala Bedensel Engelliler Federasyonu’ndan çok şaşırtıcı bir karar geldi. Federasyon, resmi sitesinden yaptığı açıklamada tüm branşlardaki faaliyetlerin ertelendiğini duyurdu. İşte Federasyon'un açıklaması: “Federasyonumuza ödenek aktarılmadığından dolayı Yönetim Kurulumuzun 25 Ocak 2015 tarihinde almış olduğu karar ile 05-08 Şubat 2015 tarihleri arasında Mersin'de yapılacak olan Atıcılık Türkiye Şampiyonası hariç diğer tüm branşların faaliyetleri ödenek bulunmaması nedeni ile ertelenmesi uygun görülmüştür.”

KULÜPLER KARA KARA DÜŞÜNÜYOR Bu karardan tabii ki kulüpler çok kötü etkilenecek. Ülkemizde engelli sporuna olan desteğin çok fazla olmamasından yakındığımız şu günlerde çok zor da olsa küçük sponsorluklarla ayakta kalmaya çalışan takımları zor günler bekliyor. Kulüpler, erteleme nedeniyle sponsorlarının desteklerini çekmesinden endişe ediyor.

GEÇEN YIL NEDEN ERTELENMEDİ! Kulüplerin isyanı ise Federasyon'a… Ödenek alınamadığı gerekçesi ile ligler ertelendi ancak Bedensel Engelliler Federasyonu geçen yıl da sezon içerisinde kulüplere ödeneklerini vermedi. Yalnızca sezon sonunda ödeneklerin bir kısmı verildi. Şimdi ise ödenek alınamadığı gerekçesiyle liglerin ertelenmesi ‘O zaman geçen sene bize ödeme yapmazken neden ertelemediniz' tepkilerine neden oldu.

Yayınlanma Tarihi:10:01,