SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Kimle, neyle savaşacak Aziz efendi”

Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, haftanın olaylarını değerlendirdi. Uluç, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Havuzu bozmasınlar ama benim hakkımı versinler. Devlet mi verir federasyon mu verir, kim verirse versin. Vermezse bu savaş başlıyor, herkes bilsin" sözleri hakkında bomba açıklamalar yaptı..

Güncellenme: 09:27, 27/01/2015
“Kimle, neyle savaşacak Aziz efendi”

Aziz Yıldırım’ın sözlerine “Kimle savaşacak, neyle savaşacak Aziz efendi. Devlete meydan mı okuyor? Aziz Yıldırım’ın bu cümlesi 3222 ve 3259 sayılı yasaya aykırıdır” cevabını veren Hıncal Uluç şunları söyledi:

“Bir defa Aziz Yıldırım’ın ifadesine dikkat etmesi lazım. ‘Savaş başlangıcı’ ne demek? Türkiye’de spor bu savaş yüzünden bu hallere geldi. ‘Düşmanlık’ lafını soktular spora, şimdi de ‘savaş’ lafını sokuyorlar. Kimle savaşacak, neyle savaşacak Aziz efendi. Devlete meydan mı okuyor? Aziz Yıldırım’ın bu cümlesi 3222 ve 3259 sayılı yasaya aykırıdır. Kadıköy Savcısı kalksın görevini yapsın. Çağırsın Aziz Yıldırım’ı ‘Sen ne demek istiyorsun? Ne savaşı bu? Kimle savaşıyor?’ Bu ülkedeki spor fanatiklerinin neler yaptığını gördük. Durumdan vazife çıkaracak ‘Vay benim başkanım savaşıyor’ deyip sokakları yangın yerine çevirecek yüzlerce adamın olduğunu Kadıköy’de bile gördük geçmişte. Önemli olan bu. Yoksa Aziz Yıldırım’ın havuzdan şu kadar alması, bu kadar alması bilmem ne değil. Türk medyası bu lafı normal gibi sundu okurlarına. Aziz Yıldırım hakkında derhal ve derhal soruşturma açılmalıdır. Bu soruşturma açılmazsa açmayan savcı hakkında soruşturma açılmalı. Memleketi kana bulamaya, tahrik etmeye, teşvik etmeye kimsenin haddi yoktur. Aziz Yıldırım’ın devletten birtakım talepleri varsa, birtakım istedikleri varsa bunları adam gibi ifade eder, adam gibi anlatır derdini. Oturulur, tartışılır, karar verilir. Ama bu üsluptaki bir adamın ne demek istediğini dahi düşünmem, tartışmam ben.”

Yayınlanma Tarihi:08:46,