SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kerim girdi işler değişti

27 Ocak 2015

BİLİC ve öğrencileri maçın ilk devresinde top oynamaktan çok hakemle uğraştılar. Hakemin her kararına itiraz ettiler, ceza alanı içinde her yerde kalan penaltı bekledi. Ama bana göre hakem Kamil Abitoğlu'nun penaltı vermeyerek devam ettirdiği bütün kararları doğruydu. Bilic'e tavsiyem hakemlerle çok fazla oynamaması. Eğer sen hakemlerle oynarsan futbolcular da sahada öyle yapar. Sen teknik direktör olarak örnek olacaksın. Yoksa futbolcu da maç sonu çıkar, kötü oynadığı futbolun faturasını hakeme keser.

HIRVAT hocanın ikinci yarıda Kerim Frei'ı oyuna alması maçın kaderini değiştirdi. Bu da gösterdi ki, Kerim ilk 11'de oynamayı hak ediyor. Bunun yanında Beşiktaş, ikinci yarıda futbol oynayıp, rakip ve hakemle uğraşmayınca golleri de buldu. Olcay bu takım için çok önemli bir oyuncu. İyi pozisyonlara giriyor, son vuruşları güzel. Ama o da çok gergin oynuyor. Bir gün bir maçta kırmızı kart görür, hem takımı hem kendini yakar. Bence daha dikkatli olmalı. Gökhan Töre de bencil oynamayı bırakıp takım oyununa daha fazla katkı sunabilmeli.

Ramazan'ın ikramı!

SİYAH-BEYAZLILARDA gördüğüm en büyük sorun ise sakatlıktan dönen Demba Ba'nın gol bölgesinde pozisyon bulamaması. Burada en büyük problem Demba Ba'da değil, onu topla buluşturamayan arkadaşlarında… Bunu gören Demba Ba, serbest vuruşta topun başına geçti ve ‘Kendi işimi kendim görürüm' diyerek golü buldu. Tabii golde Gençlerbirliği kalecisi Ramazan'ın hatası da büyüktü. Böylesine bir pozisyonda topa sahip olmalıydı.

G.BİRLİĞİ'NE gelince; ilk yarıda savunmada ve orta alanda çok daha etkili ve mücadeleci bir oyun ortaya koyarken ikinci yarıda oyundan düştüler. Sen rakibine böyle pozisyonları üst üste verirsen, kalende de golleri görürsün.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek