SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kaldığı yerden…

27 Ocak 2015

Spor Toto Süper Lig'in ilk devresinde deplasmanda tarih yazan Beşiktaş, ikinci devrede kaldığı yerden devam etti. Ankara'da taraftarının büyük desteğine rağmen ilk yarıyı etkisiz geçiren siyah- beyazlılar, ikinci yarıda Kerim Frei'ın oyuna girmesiyle hareketlendi ve 3 puanı almasını bildi.

İBRAHİM Üzülmez'in futbolu bırakmasından sonra solu, Türk Solu'na benzeyen Beşiktaş, Motta'nın top kaybı nedeniyle kalesinde ilk tehlikeyi 12. dakikada gördü, ancak Berat'ın yakın mesafeden yaptığı kafa vuruşu auta çıktı. Bu pozisyondan sonra siyah- beyazlılar her ne kadar oyuna ağırlığını koymaya çalışsa da, hipermetrop (yakını görememe hastalığı) olan Kamil Abitığlu, Beşiktaş'ın beklediği 2 penaltıya “hayır” diyerek ilk yarının golsüz tamamlanmasını sağladı.

İKİNCİ devrede gol olacağı ise Demba Ba ve Mervan'ın 3'er dakika ara ile, 49 ve 52'de yakaladıkları pozisyonlarla ortaya çıktı. Maç başından beri etkisiz olan Oğuzhan'ın yerine oyuna giren Kerim Frei da karşılaşmanın kaderini değiştirdi.

69'DA Demba Ba, Kerim'in düşürülmesiyle kazanılan serbest vuruşta topun başına geçti. Önce hakem Kamil Abitoğlu'nun topuk önüne sıktığı fazla köpüğü temizledi, ardından da kalenin sağ köşesine topu göndererek takımını öne geçirdi: 0-1

TOLGAY'IN gelişiyle daha da ileri çıkışlar yapan Atiba'ya, Opare'nin transferine sevinen (!) Serdar'ın performansı eklenince Beşiktaş ikinci golü buldu.

77'DE sağ kanattan Serdar düzgün ortaladı, Olcay topun gelişine vurdu: 0-2

GEÇEN maçların aksine son dakikalarda taraftarlarını kanser etmeyen Beşiktaş, son dakikada kırmızı kart görme geleneğini de Pedro Franco ile devam ettirdi. Ama Kara Kartallar her şeye rağmen üç puanla İstanbul'a dönmesini bildi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek