SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aklın yolu bir

27 Ocak 2015

SOSA'NIN yokluğu Beşiktaş için büyük handikap… Arjantinli geldiği zaman bu kadar efektif ve siyah-beyazlılar açısından önem teşkil edeceği belki de beklenmiyordu. Yerine görev alan Oğuzhan maalesef onun boşluğunu dolduramayacağını dün akşam bir kez daha gösterdi. Sahada kaldığı 63 dakika boyunca olumlu tek hareketi neredeyse yoktu. Beşiktaş taraftarı, bir futbolcusunu kolay kolay ıslıklamaz. Hele bu genç bir isimse… Ancak kenara gelirken tribünlerden gelen protesto Oğuzhan'ın artık kredisini doldurmaya başladığının göstergesiydi.

FUTBOL hep söylendiği gibi basit doğruları olan bir oyun. Slaven Bilic, Oğuzhan'ın yerine Kerim Frei'ı alarak maçı seyreden herkesin ortak düşüncesi olan hamleyi yaptı ve siyah-beyazlılar bir türlü üretkenlik sağlayamadığı hücum hattında adeta şaha kalktı. Kerim çabukluğunu kullanarak, Gençlerbirliği ceza sahası üzerinde bir faul aldı. Topun başına geçen Demba Ba ayak içiyle soğukkanlı bir vuruşla penaltı atar gibi Beşiktaş'ı özlediği gole kavuşturdu. Zaten ondan sonra konuk ekip için işler daha kolaylaştı. Olcay'ın ikinci golünde sezarın hakkını sezara vermek gerek. Klas bir ortayla golü hazırlayan ve 90 dakika boyuncai ileri-geri çalışan Serdar Kurtuluş'u alkışlamak lazım. Zamanında çok eleştirdik ama bu sezon armanın hakkını sonuna kadar veriyor. Yeni transfer Opare ekstra işler yapmazsa Serdar'dan formayı alması kolay gözükmüyor.

VELİ'NİN yokluğunda Atiba da sahanın en iyileri arasındaydı. Alıştığı partneri sahada olmasa da o performansını maksimuma çıkarıp geceye damgasını vurdu. Futbolunu golle taçlandırabilseydi ekstrası olurdu. İrfan Buz döneminde rakibine Ankara'da ilk mağlubiyeti tattıran Kara Kartal, ezeli rakiplerine sonuna kadar yarışta olacağının mesajını verdi. Gençler karşısında başkentte 5 yıl aradan sonra kazanmayı başaran siyah-beyazlılar, deplasmandaki başarılı grafiğini sürdürdü. Zaten Beşiktaş Olimpiyat dışında her yerde kolay kazanıyor. Belki de Trabzon dahil üç büyük maçını da dış sahada oynayacak olması Bilic ve öğrencilerine dezavantaj değil avantaj sağlayacaktır.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek