SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig takımlarından Adana Demirspor, Umut Gündoğan, Hakan Cinemre, Erman Taşkın ve Artun Akçakın ile sözleşme imzaladı.

Mavi-lacivertli takımın kiralık anlaştığı Galatasaray’dan Umut Gündoğan, Fenerbahçe’den Hakan Cinemre ve Erman Taşkın ile Gençlerbirliği’nden Artun Akçakın için kulüp tesislerinde imza töreni düzenlendi.

Başkan Vekili Ümit Onatça, törende, transfer çalışmaları kapsamında Senegalli oyuncu Vieux Mbengue Ablaye ile görüşmelerinin sürdüğünü belirterek, bu futbolcuyla ilgili en kısa sürede mutlu sona ulaşmayı düşündüklerini söyledi.

Transfer konusunda son derece titiz davrandıklarını aktaran Onatça, şunları kaydetti:

“Elimizden geldiğince hem takımın ahengini bozmayacak hem de ihtiyacımız olan futbolcuları almak istiyoruz. Bu konuda hocalarımız çok titiz davranıyor. Almış olmak için futbolcu almayacağız. Bize yakışır oyuncular almak istiyoruz. Yeni transferlerimizin kaliteli, düzgün ve bize yakışan oyuncular olduğunu düşünüyoruz. Bu futbolcular ciddi eksiklerimizi tamamlayacaklar.”

Onatça, takımın ligde iyi bir hava yakaladığını şampiyonluğun en büyük adayı olduklarını bildirerek, şehri daha da hareketlendirecek projeler hazırladıklarını kaydetti.

“Güzel işlere imza atacağız”

Yeni transfer Umut Gündoğan ise transfer sürecinde önceliğinin Süper Lig olduğunu, görüştüğü takımlar bulunduğunu ancak çeşitli nedenlerden dolayı anlaşamadığını söyledi.

PTT 1. Lig’de ise önceliğinin Adana Demirspor olacağı konusunda söz verdiğini aktaran Gündoğan, “Çünkü Adana Demirspor üst sıralarda, şampiyonluğa oynayan genç bir takım. Bu takıma geldim, mutluyum. Şampiyonluk yolunda da önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. İnşallah sezon sonunda hep birlikte güzel işlere imza atacağız” dedi.

Hakan Cinemre ise Adana Demirspor’a geldiği için çok mutlu olduğunu aktararak, takımın şampiyonluğa oynadığını, kendisinin de bunun bir parçası olmak istediğini bildirdi.

Erman Taşkın da büyük bir camiaya geldiğini anlatarak, şampiyonluk yolunda takıma katkı sağlamak istediğini ifade etti.

Artun Akçakın ise sezon başından buyana Adana Demirspor’a gelmeyi çok istediğini ancak olmadığını anlatarak, “Kısmet ikinci yarıyaymış. Futbolcusuyla teknik ekibiyle çok iyi bir takıma geldiğime inanıyorum. Atacağım gollerle inşallah sezon sonunda şampiyonluğa ulaşacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından futbolcular sözleşmeyi imzaladı. Törene Profesyonel Spor Dalları Sorumlusu Ertuğrul Doğaner ve Hukuk İşleri Sorumlusu Demet Ertem de katıldı.