SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sporcudan az kullanılmış ada!

Golf dünyasının en önemli yıldızlarından biri olan Tiger Woods, İsveç’teki özel adasını satışa çıkardı. Malaren Gölü’nde yer alan ve Stockholm’e birkaç kilometre uzaklıktaki bu özel ada için eski dünya 1 numarasının istediği ücret ise 6 milyon Euro.

Güncellenme: 15:41, 26/01/2015
Sporcudan az kullanılmış ada!

ABD'li oyuncunun bir dönem sürekli gittiği, kafa dağıttığını açıkladığı ada artık onun için uzak bir rüya. Çünkü Woods, bu ada ve içindeki villaya 2010 yılında boşandığı eski karısı Elin Nordegren'le birlikte gidiyordu. Bu ayrılık sonrasında İsveç'te böyle bir adaya sahip olmasının kendisi için gerekli olmadığını yakın çevresine söyleyen Tiger Woods, adanın satılmasına karar verdi.

14 hektarlık yeşil alanı, içindeki bir villası ve golf kortunun yanında eşsiz bir manzarası olan bu özel mülk için ABD golf yıldızının istediği ücret ise 6 milyon Euro. Yıldız golf oyuncusu, bu adayı 2.2 milyon dolara satın almıştı.

Adanın özellikleri şöyle: * 14 hektalık yeşil alan * Özel bir liman * Kayalık kıyı * El değmemiş ormanlık alan * Bir av köşkü * 6 golf parkuru * 11. yy.'dan kalma bir Viking Kalesi * Helikopter pisti