SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Son şampiyon çeyrek finalde

Son şampiyon çeyrek finalde

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda tek erkeklerin son şampiyonu Wawrinka, Garcia-Lopez'i yenerek adını çeyrek finale yazdırdı.

Sezonun ilk “grand slam” tenis turnuvası Avustralya Açık’ta tek erkeklerin son şampiyonu ve 4 numaralı seribaşı Stanislas Wawrinka ve dünya 37’ncisi Guillermo Garcia-Lopez’i 3-1 yenerek çeyrek finale yükseldi.

Avustralya’nın Melbourne kentinde düzenlenen turnuva, tek erkekler ve tek kadınlardaki 4. tur maçlarıyla devam etti.

Sabah seansında oynanan erkekler mücadelesinde, buraya unvanını korumaya gelen Stanislas Wawrinka ile Avustralya Açık’ta ilk kez 4. tur oynayan Guillermo Garcia-Lopez karşılaştı.

Wawrinka’nın oyunun hakimi olduğu ve daha etkili bir servis performansı sergilediği maç, rakibinin neredeyse 2 katı kadar basit hata yapması nedeniyle başa baş geçti. Fakat Wawrinka, tecrübesi sayesinde 3 saat süren karşılaşmayı, 7-6, 6-4, 4-6 ve 7-6’lık setlerle 3-1 kazandı.

Geçen yıl ABD Açık’ta kariyerinin ilk “grand slam” finaline çıkan 5 numaralı seribaşı Kei Nishikori, burada 2011 ve 2013’te yarı final oynayan 9 numaralı seribaşı David Ferrer’i 6-3’lük 3 setle mağlup ederek çeyrek finalde Wawrinka’nın rakibi oldu.