SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sissoko’dan Es Es taraftarına çağrı

Eskişehirsporlu futbolcu İbrahim Sissoko, takımı ileriye taşımak için taraftarın kendilerine daha fazla destek vermesi gerektiğini bildirdi.

Güncellenme: 11:30, 26/01/2015
Sissoko’dan Es Es taraftarına çağrı

Sissoko, kulübün aylık yayınlanan resmi dergisi “Eskişehirspor”a yaptığı açıklamada, futbola Fildişi Sahili sokaklarında başladığını anımsatarak, daha sonra Portekiz’e gidip Academica’ya transfer olduğunu kaydetti.

VfL Wolfsburg, Panathinaikos, Saint-Etienne ve Deportivo La Coruna forma giydiğini hatırlatan Fildişi Sahilli futbolcu, şunları ifade etti:

“Türkiye’yi tanımak istiyordum. Burası Müslüman bir ülke. Bu da burayı tercih etmemde etkili oldu. Eskişehirspor’un şu an içinde bulunduğu durum beni hayal kırıklığına uğratıyor. Bu takım için çok çalışmamız, kendimizi daha çok geliştirmemiz gerekiyor. Sonuçta genç bir takımız. Hedefim takımın ilk 5’te yer bulmasıdır. Bizde o kalite var, çok çalışıp bunun üstesinden geleceğiz. Bir an önce yukarılara çıkmamız gerekiyor. Takımımız ileriye taşımak için taraftarımızın bize kesinlikle daha fazla destek vermesi gerekiyor. Tribünleri hıncahınç doldurmalılar. Taraftarın ve kentin artık, ayaklanması lazım.”