SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vatan gazetesi yazarı Serhat Ulueren, Galatasaray yönetimini hem Burak Yılmaz konusunda hem de maddi yönden eleştirdi.

Ulueren, yönetimin mart-nisan ayında ödeme yapamayacağını bu yüzden takımın şampiyonluk yolunda büyük darbe alacağını iddia ederken, Burak Yılmaz’ın sahaya sürülmesinin faturasının kesilmesi gerektiğini belirtti.

İşte Ulueren’in köşe yazısından bir bölüm;

KAPIYA BİLE YAKLAŞAMIYOR

Burak haftaya ilk 11'e girerse G.Saray özellikle iç saha maçlarında fazla zorluk yaşamaz ama ya deplasman maçları? İşte G.Saray'ın deplasmanları önlerindeki en büyük kambur. Üstelik yönetim gece gündüz demeden para arıyor ama bulamıyor. Çünkü tüm taşınmazların üzerinde onlarca ipotek var ve hiçbir banka G.Saray yönetimini kapılarına bile yaklaştırmıyor. Bu söylediklerimin açılımı da, G.Saray özellikle mart-nisan aylarında futbolcuların ödemelerini gününde yapamayacağı için ligden kopabilir.

Galatasaray’ın Eskişehir, Sivas, Fenerbahçe, Kasımpaşa, Trabzon, Akhisar, Mersin ve Çaykur Rizespor deplasmanları çok ama çok zorlu geçer. Üstelik içeride daha kolay takımlarla oynayacak. Kısacası G.Saray dışarıdaki 8 deplasmanından çıkaracağı puanlar şampiyonluk kaderini belirleyecek.

BU KABUL EDİLEMEZ!

Galatasaray’da yönetim yönetimse, biraz olsun ağırlığı varsa Burak Yılmaz skandalının faturasını keser. Burak elbette katkı yapmak için oynamak isteyebilir ama kulübün doktorları ve Hamza hoca bu riski alıp Burak'ı, üstelik maç 2-0 iken oyuna sokmaları kabul edilemez. Önce doktor ve masörler sonra da Hamza hoca bunun cevabını derhal vermeli. 2 dakika oyna ve aynı yerinden sakatlanıp çık. Bu zihniyetteki G.Saray asla başarılı olamaz.