SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ligde kaldığı yerden devam

İlk yarının son haftalarında oynadığı futbolla herkesin beğenisini toplayan Fenerbahçe, sezonun ikinci devresine de iyi başladı. Sadece skor anlamında değil, futbol olarak da taraftarını tatmin etti.

Fenerbahçe dün akıllı bir futbol sergiledi. Ne gerekiyorsa onu yaptı. Mehmet Topal ve Emre'nin yokluğunda alışılmışın dışında bir kadroyla sahaya çıktı. Ligin en çok şut atan ekibi olan ve ligin en tehlikeli takımları arasında yer alan Kasımpaşa önünde savunma güvenliğini ön planda tutarken, doğru bir hücum anlayışıyla oynadılar. Kasımpaşa'nın savunma zaaflarını iyi değerlendirdiler. Topu aldıklarında hızlı çıktılar, takım savunması anlamında hatasızdılar.

Koca 45 dakikada Kasımpaşa'nın kaleyi tutan şutu bulunmazken, Scarione'nin bireysel çabasıyla yaptığı vuruş dışında rakibe pozisyon bile vermediler. İkinci yarıda ise skor avantajını korumak adına hücumdan çok savunmayı düşünen bir anlayışla sahaya çıktı sarı-lacivertliler. Kasımpaşa'nın Fenerbahçe yarı alanında yaptığı baskı, sarı-lacivertli oyuncuları bir hayli zorladı. Hatta Volkan'ın koruduğu kalede ciddi tehlikeler de yaşandı.

İlk yarıda takımın en iyi oyuncularından biri olan Emenike, ikinci yarıda oyunda yoktu. Nijeryalı, gerekli desteği göremeyince ve istediği topları alamayınca Fenerbahçe'nin hücum üretkenliği kayboldu.

Kasımpaşa’nın baskıyı artırdığı anlarda ise devreye F.Bahçe'nin tecrübeli isimleri girdi. Hasan Ali ile başlayan, Diego ile şekillenen, Gökhan Gönül'ün asistinde Kuyt'ın vuruyuşla ağlara giden top, Fenerbahçe için galibiyetin habercisiydi.

Benim için dün en büyük hayal kırıklıklarından biri Alper Potuk oldu. Takımın dikine oynayan tek futbolcusu ama yaptığı pas hataları pahalıya patlayabilirdi. Özgüven iyidir ancak fazlası zararlıdır. Alper orta alana geçtikten sonra kendini toparladı.

Fenerbahçe dün tam bir sistem takımı gibi oynadı. Çok çok iyi oynayan oyuncusu da vasatın altında kalan futbolcusu da yoktu. Volkan kurtarışlarıyla takımı ayakta tuttu, Gökhan ve Caner asistleri ve golleriyle skora katkı sağladı. Diego iyi paslar dağıttı. Brezilyalı yıldız, böyle devam ederse ilk 11in vazgeçilmezi olur. Kuyt da bitiriciliğini gösterdi.

İkinci yarıya lider başlayan Fenerbahçe, bu sonuçla kaldığı yerden devam etti ve koltuğunu korudu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek