SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka sahipsiz kaldı!

Süper Lig, İzmir ekiplerini bekliyor ancak tablo hiç de olumlu değil! PTT 1. Lig'de Bucaspor ve Altınordu ile şehri temsil eden Karşıyaka'da teknik heyet ve futbolcular büyük sıkıntı yaşıyor.

Güncellenme: 16:00, 26/01/2015
Karşıyaka sahipsiz kaldı!

AMKSPOR / SEMİH KALKAN ÖZEL HABER

Karşıyaka Teknik Direktörü Yusuf Şimşek’in sitemi büyük!

17 haftayı 25 puanla ligin 6. sırasında tamamlayan ve play-off yarışını sürdüren İzmir temsilcisi Karşıyaka’da futbolcular ve teknik heyet zorluklarla mücadele ediyor.

Geçen sezonun devre arasında takımın başına ve geçen sezon zorlu şartlar altında takımı yine play-off yarışında tutmayı başaran Teknik Direktör Yusuf Şimşek ve ekibi 7 aydır kulüpten maaş alamıyor.

Bu konuyla ilgili Amkspor.com’dan Semih Kalkan‘a özel açıklamalarda bulunan Şimşek, “Ben ve ekibim 7 aydır maaş alamıyoruz. Bu konuda kimseyi rahatsız etmedik. Para için değil, Karşıyaka’nın adı ve arması için buradayız. Ligde başka takımların valileri, belediye başkanları ve şehrin büyükleri takımlarına katkı sağlıyor. Ancak koca çınar Karşıyaka’da bu desteği göremiyoruz” diyerek kulüpteki son durumu anlattı.

FUTBOLCULAR DA SIKINTILI

“Bir Karşıyaka var, başka Karşıyaka yok” diyen Yusuf Şimşek, futbolcuların da para almadığını belirterek, “Futbolcularım da sıkıntılar yaşıyor. Biz kendi sıkıntılarımıza yansıtmıyoruz fakat onlar da kendi içlerinde zorluklar yaşıyor. 3-4 aydır hesabına para yatmayan oyuncularım var. Her hafta sahaya çıkıp giydikleri formanın büyüklüğüne yakışır performans gösteriyorlar. Büyüklerimizden beklediğimiz ve hak ettiğimiz desteği göremiyoruz” dedi.

“BAŞKA KARŞIYAKA YOK!”

Karşıyaka’nın hocası sözlerini son olarak şöyle tamamladı;

Yönetim elinden geleni yapıyor. Onların hakkını yiyemem. Başka şehir takımlarına baktığımızda ‘Bizde neden böyle olmuyor?’ diyoruz. Çünkü takıma ilgi gösterilmiyor. Bir yemek düzenlediniz mi? Takımla bir araya gelip, başarılar dileyip, sıkıntılarımızı dinlediniz mi? Bir destekte bulundunuz mu? Yok! Biz burada Karşıyaka için varız, lafla destek olmaz. Başka Karşıyaka yok!

Yayınlanma Tarihi:13:57,