SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat, Antalyaspor karşılaşmasında yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

PTT 1. Lig karşılaşmasında Antalyaspor’a konuk olan Elazığspor, sahadan 2-1 mağlup ayrılırken Elazığspor teknik direktörü Ümit Özat, ilk yarı sonunda kendisine küfür eden taraftarlara kol hareketi yaptı.

Özat’ın bu kol hareketi sonrasında Antalyaspor Teknik Direktörü Hami Mandıralı ile de karşılıklı tartışmaya girmesi olayların büyümesine neden oldu. Mandıralı maçtan sonra yaptığı açıklamada, “Hakemle konuştum ama üslup dışı bir konuşma değil. Herkesin karakter yapısı var. Herkes hak ettiği yerdedir, hak ettiğini yaşar. Benim öyle bir tavrım olmaz olmayacak. Biz yenildiğimiz zaman da rakiplerimizi tebrik ederiz. Bu tip tavırlar hiçbir teknik adama yakışmıyor. Hoş değil” dedi.

Gelişmelerin ardından Radyospor’a konuşan Özat, şu ifadeleri kullandı:

“Benim yaptığım hareketi sahada olup, yapmayan yok. Bu yaptığımın doğru olduğu anlamına gelmez. Hami Mandıralı bana küfür etti ben de ona ettim. Onun seviyesine düştüğüm için hatalıyım. ”

“Hami Mandıralı gibi Almanya’ya gidip 2 hafta sonra ağlayıp dönmedim. Almanya’da kaptanlık yaptım. Evde bir bardak su isteyemeyenler sahada aslan kesiliyor.”

“Maçı kaybetmişim 200-300 kişi bana küfrediyor, ben de o hareketi yaptım. Yanlış ama benim tarzım bu!”