SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak Yılmaz çok pişman

Galatasaray'ın golcüsü Burak Yılmaz sakatlığıyla ilgili GS TV'ye konuştu... "Merak etmeyin, iyiyim" diyen yıldız oyuncu sakatlığından dolayı çok üzgün olduğunu söylerken, Bursaspor maçının da zorlu geçeceğinin altını çizdi.

Güncellenme: 15:36, 26/01/2015
Burak Yılmaz çok pişman

Burak Yılmaz, Çaykur Rizespor karşısındaki sakatlanmasını anlatırken, 5 gün tedavi gördüğünü ve 6. gün çok iyi idman yaptığını söylerken, “Hiçbir ağrı hissetmedim. Çok driblingler yaptım, depar attım. Hiçbir ağrı hissetmedim. Ter idmanında maç yapmıştık orada da bir şey hissetmedim. Hocam da oynatmak istemiyordu. ‘Hocam lütfen 15 dakika oynayayım’ dedim. Hocam beni kıramadı. Göz göze de geldik. Ne kadar oynamak istediğimi gördü. İyi de ısındım. Antermanda yaklaşık 40 depar attım. Hiçbir şey yoktu. Maçta depara ilk çıkış anında ağrı hissettim. Geçer diye düşündüm ama olmadı. Kısmet, çok çok üzgünüm” dedi.

İyi niyetinin de sakatlanmasında etken olduğunu vurgulayan Burak Yılmaz, “Böyle bir sakatlık daha önce yaşamamıştım. Ne olduğunu bilmiyordum. Herkes oynamak istiyor. Bu sene çok önemli, herkes takımın galip gelmesini istiyor ama kendi adıma hata yaptım. Çok korkulacak bir şey değil. Eski sakatlığımın biraz daha nüksetti. Bir daha yaşadığım için korkuttu beni” ifadelerini kullandı.

Çaykur Rizespor karşısında iyi oynadıklarını ve istediklerini aldıklarını vurgulayan Burak Yılmaz, “Takımımız iyi. Çok önemli bir sezonda benim çok iyi olmam önemli değil. Önemli olan maçlardan üç puan almak. Her maça şampiyonluk havasıyla çıkıyoruz, iyi oyundan çok üç puanın alınması önemli” diye konuştu.

Hafta sonunda oynayacakları Bursaspor maçına da değinen Burak Yılmaz, “Önümüzde Bursaspor maçı var. Bursaspor, çok değerli bir hocası ve oyuncuları olan ligin en önemli takımlarından bir tanesi. Zorlanacağımızı düşünüyorum ancak her maç zorlu. Taraftarımızın desteğiyle pazar günü de bu sınavdan geçeceğimizi düşünüyorum” ifadeleriyle sözlerini bitirdi.