SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Şaka gibi’ transfer süreci

Tolgay Arslan için önce 'Beşiktaş'la anlaştı' denildi. Sonra bir anda Trabzonspor ortaya çıkıp Almanya'ya gitti, oyuncuyla anlaşıp hatıra fotoğrafı çektirdi. Ama Tolgay sadece 2 saat Trabzonsporlu kaldı. Bordo mavililer transferden vazgeçti. Şimdi ibre yeniden Beşiktaş'a döndü...

Güncellenme: 20:29, 25/01/2015
‘Şaka gibi’ transfer süreci

Zora giren transferler için kullanılan klasik bir tabirdir ‘Yılan Hikayesi’. Bu sefer de Tolgay Arslan’ın transferi bu şekilde tanımlanıyor ancak bu sefer gerçekten tam karşılığını bulacak.

ÖNCE BEŞİKTAŞ’LA ANLAŞTI

İlk dedikodu Hamburg’ta oynayan 25 yaşındaki Tolgay Arslan’ın Beşiktaş ile anlaştığı transferin de çok kısa bir zamanda açıklanacağı yönünde oldu…

DEVREYE TRABZONSPOR GİRDİ

Ancak Beşiktaş, Tolgay’ı isteyen tek takım değildi. Devreye Trabzonspor girdi. Hatta kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, kulüp CEO’sunu ve teknik direktörü Ersun Yanal’ı alarak Almanya’ya gitti. Oyuncu ile görüşüp her konuda anlaştılar. Transferi kamuoyuna duyurmak için de hatıra fotoğrafı çektirdiler.

SADECE 2 SAAT SÜRDÜ

Ancak Tolgay’ın Trabzonspor macerası sadece 2 saat sürdü. Bordo mavili takımın resmi internet sitesinden yapılan açıklamayla transferden Tolgay’ın tavırları nedeniyle vazgeçildiği duyuruldu.

ŞİMDİ ROTASI BEŞİKTAŞ OLACAK MI?

Şimdi ise en çok merak edilen konu Tolgay Arslan’ın hangi takımla anlaşacağı. Yurt dışından da talipleri olan genç oyuncuya Beşiktaş’ın talip olduğu biliniyor. Kulislerde dolaşan dedikodulara göre de siyah beyazlılar en kısa zamanda Kamuyu Aydınlatma Platformu’na resmi açıklamayı yapacak.