SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hami’den Ümit Özat sözleri

Antalyaspor Teknik Direktörü Hami Mandıralı, Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat ile maçın ilk yarısının son dakikalarında yaşadığı polemikle ilgili maç sonrasında konuştu.

Güncellenme: 22:55, 25/01/2015
Hami’den Ümit Özat sözleri

Antalyaspor Teknik Direktörü Hami Mandıralı, Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat ile maçın ilk yarısının son dakikalarında yaşadığı sözlü polemikle ilgili, “Herkesin karakter yapısı var. Herkes hak ettiği yerdedir, hak ettiğini yaşar. Benim öyle bir tavrım olmaz, olmayacak. Biz yenildiğimiz zaman da rakiplerimizi tebrik ederiz. Bu tip tavırlar hiçbir teknik adama yakışmıyor. Hoş değil” dedi.

Antalyaspor’un sahasında Elazığspor’u 2-1 yendiği karşılaşmanın ardından basın toplantısı düzenlendi. Antalyaspor Teknik Direktörü Hami Mandıralı, takımının hazırlık dönemini iyi geçirdiğini ve maça iyi hazırlandıklarını anlattı. Maçın 25. dakikasından sonra oyunda üstün olan tarafın kendilerini olduğunu belirten Mandıralı, takımın futbol adına güzel şeyler yaptığını dile getirdi. Futbolcularının gol vuruşlarında doğru tercihleri zamanında yapamadığını aktaran Mandıralı, “90 artıda yüzümüz güldü bunun mutluluğunu keyfini yaşıyoruz. Sadece bir maç kazandık. Daha çok çalışmamız lazım” dedi.

Mandıralı, Sakıb’ın son idmanlardaki performansının düşmesi nedeniyle sahada yer alamadığını belirtti. Yeni transferlerin de dört dörtlük hazır olmadığını dile getiren Mandıralı, Erman’ı ilk 45 dakikada sahada yer aldığını, maç eksiğini gidermeye çalıştığını söyledi.

Mandıralı, maçın ilk yarısında Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat ile arasında yaşananları da şöyle anlattı:

“Her teknik adamın kendine göre karakter yapısı vardı. Ben kendi takımımla ilgili bir şeyler yapıyordum. Döndüğüm anda bana bir şeyler demeye çalıştı. Ben de gayri ihtiyarı harekette bulundum. Belki kendi tarzıma yakışmayan bir hareketti ama spontane gelişen bir cevap oldu. Benim kötü söylediğim bir söz yok. Ona elimi yaptım, keşke yapmasaydım. Kendi adıma üzüldüm o hareketi yaptığım için. Teknik adamlar biraz daha sakin olmalı. Spontane gelişti keşke olmasaydı.”

Hakemle konuştuğu sırada Ümit Özat’ın tepki gösterdiğine değinen Mandıralı, “Hakemle konuştum ama üslup dışı bir konuşma değil. Herkesin karakter yapısı var. Herkes hak ettiği yerdedir, hak ettiğini yaşar. Benim öyle bir tavrım olmaz olmayacak. Biz yenildiğimiz zaman da rakiplerimizi tebrik ederiz. Bu tip tavırlar hiçbir teknik adama yakışmıyor. Hoş değil” diye konuştu.

Elazığspor Yardımcı Antrenörü Mehmet Kaplan, ilk yarının 28. dakikasına kadar baskılı oynadıklarını ardından kontrataktan gol yediklerini söyledi.

İlk yarının son 15 dakikasında Antalyaspor’un daha etkili oynamaya başladığını belirten Kaplan, yedikleri gölün ardından oyun disiplinini ele aldıklarını ve beraberlik golünü attıklarını dile getirdi. İkinci yarı rakibi durdurarak kontrataktan gol atmaya çalıştıklarını söyleyen Kaplan, “Uzatmalarda Emrah Başsan’ın attığı golle mağlup olduk. Üzgünüz yine de oyuncularımın ayaklarına sağlık. Önümüzdeki Osmanlıspor maçına hazırlanacağız. Antalyaspor’a da başarılar dileriz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:22:54,