SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Giresunspor’da kupa hazırlıkları başladı

Giresunspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, Torku Konyaspor'u yenmeleri halinde kupada gruptan çıkma adına avantaj yakalayacaklarını söyledi.

Güncellenme: 14:47, 25/01/2015
Giresunspor’da kupa hazırlıkları başladı

Ziraat Türkiye Kupası H Grubu 5. maçında Torku Konyaspor’u sahasında konuk edecek Giresunspor, bu maçın hazırlıklarına başladı.

Kulüp tesislerinde teknik direktör Erkan Sözeri yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcular, teknik ve taktik ağırlıklı çalışma yaptı. Sözeri, gazetecilere yaptığı açıklamada, ligi unutarak Ziraat Türkiye Kupası’na odaklandıklarını söyledi.

Torku Konyaspor karşılaşmasının Giresunspor’un kupadaki geleceğini belirleyeceğini vurgulayan Sözeri, “Kupada ilk iki mücadelesi veriyoruz. Torku Konyaspor maçını kazanmamız durumunda gruptan çıkma adına önemli avantaj yakalayacağız” dedi.

Ziraat Türkiye Kupası’nı ikinci planda tuttuklarını ancak gruptan çıkma fırsatını da tepmek istemediklerini ifade eden Sözeri, “Bizim için lig daha önemli. Ancak kupada gidebildiğimiz yere kadar gitmek hedefindeyiz. Kupada kazanılan her maç kulübümüze maddi girdi sağlıyor. Yine gruptan çıkarak Fenerbahçe, Galatasaray veya Beşiktaş’tan biriyle eşleşerek, bu takımları Giresun’a getirmek ve taraftarlarımıza bu seyir şölenini tattırmak istiyoruz” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:14:46,