SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, Spor Toto Süper Lig’de Çaykur Rizespor’u 2-0 yendikleri karşılaşmada iyi futbol oynanmadığını ancak sonuçtan memnun olduklarını söyledi.

Maçtan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yasaman, ligin ikinci bölümüne iyi başladıklarını dile getirerek, “Önemli olan 3 puan. Çok iyi futbol yoktu ama netice iyi. Fenerbahçe dün 3-0 yendi, bugün biz 2-0 yendik. Müthiş bir mücadele başladı. Seyirci de havaya girdi. Çok memnunuz” dedi.

Burak Yılmaz’ın sakatlığının nüksetmesine üzüldüklerini anlatan Yasaman, “Burak’ın sakatlanması üzücü bir şey. Koymaya gerek yoktu ama antrenör ne düşünür bilemem. 10 dakika kalmış, riske etmeye gerek yoktu. Zaten oyun bitiyordu. 2-0’dan sonra rölantiye aldık ama çok zevkli bir maç olmadı. Çok gol kaçırdık. Bu maçın daha farklı bitmesi lazımdı” diye konuştu.

hamdi-yasaman-gs

“BENCE TRANSFERE GEREK YOK”

İyi bir kadroya sahip olduklarını belirten Yasaman, “Bizim takımımız yeterli. Bugün de iyi oynadılar. Bu takımla götüreceğiz. Bence transfere gerek yok” ifadelerini kullandı.

Şampiyonluk yarışında Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın havaya girdiğini kaydeden Yasaman, “Seyircili ve bizlerin zevk alacağı bir mücadele olsun. Futbol çok iyi değil görüyorsunuz ama rekabet çok güzel. İnşallah futbol da güzelleşir, hepimiz zevk alırız” değerlendirmesinde bulundu.

“AZİZ YILDIRIM’IN SÖZLERİNE BEN DE KATILIYORUM”

Hamdi Yasaman, marka değeri ve seyircisi fazla olan kulüplerin yayın geliri havuzundan daha fazla pay alması gerektiğini dile getirerek, bu konuda Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın görüşlerine katıldığını söyledi.

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın marka değeri ve en fazla taraftara sahip olan üç kulüp olduğuna işaret eden Yasaman, şunları kaydetti:

“Bir kere bu havuzu yaparken, marka değerini ve seyirci potansiyelini değerlendirmek lazım. Burada eşitsizlik var. Marka değeri ve seyircisi en fazla olan kulüplerin daha fazla gelir elde etmesi lazım. Aziz Yıldırım’ın sözlerine ben de katılıyorum. Bakın, seyirci azaldı, gelirlerimiz azaldı, masraflarımız çok. Zaten başkanımız da ‘Ben hukukçuyum hesaptan anlamam ama o tüccardır, onun dediği doğrudur’ dedi. Ben de Aziz Yıldırım’a katılıyorum. Bence Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın bir araya gelip meseleyi konuşması lazım. Ben bu teması yapmak isterim.”

“FENERBAHÇE ŞAMPİYON OLURSA ALKIŞLARIM”

Bir gazetecinin “Başkanınız Duygun Yarsuvat, Fenerbahçe şampiyon olursa alkışlayacağını söyledi. Teknik direktörünüz Hamza Hamzaoğlu da küçüklüğünde Fenerbahçeli olduğunu ifade etti. Fenerbahçe şampiyon olursa siz de alkışlar mısınız?” şeklindeki sorusuna esprili yanıt vermek istediğini söyleyen Yasaman, “Hamza hoca Fenerbahçeliyse sonra doğru yolu bulmuş, Galatasaraylı olmuş. Fair-play içinde mücadele edeceksin ve rakibin şampiyon olursa onu alkışlayacaksın. Ben de alkışlarım. Üzülürüm ama onun da hakkını vermek lazım. Sportmenlik bu” ifadelerini kullandı.