SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Heinz Skibbe, 2-2 Akhisar Belediyespor karşılamasının ardından, öncelikle Türkiye’ye dönüşünün mağlubiyetle değil de bir puanla başlamış olmasının kendisini sevindirdiğini söyleyerek, şöyle devam etti:

“Maçın ilk devresinde ofansif anlamda istediklerimizi yapamadık ama 1-0 öne geçtik. Maalesef bu üstünlüğümüzü koruyamadık. İlk devrenin bitmesine yakın gol yedik ve daha sonra durum 2-2 oldu. Öncelikle hakemimizi kutlamak istiyorum. Maçın ilk 25 dakikasında ve son 25 dakikasında rakibimiz iyiydi. Onları kutlamak istiyorum. Eski öğrencim olan Bilal Kısa’ya biraz sitemim var. Çok üst düzey bir futbolcu serbest vuruştan bir gol attı. Akhisar Belediyespor’da gelişimini takip ediyorum. Başarılar diliyorum.”

Maçta çıkan sarı kart sayısının fazla olduğu hatırlatılan ve hakemleri değerlendirmesi istenilen Skibbe, “Mücadelenin çok bol olduğu bir maçtı. Hakem maça hakimdi. İkili mücadele açısından çok yoğun ve çok sert mücadeleler vardı. Özellikle Bilal ve Lawal’ın pozisyonları vardı. Çok kritik anlardı, pozisyonlardı ama bana sorarsanız Süper Lig’e yakışır bir maç oldu hakem de maça hakimdi” diye konuştu.