SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 17. haftasında oynanan ve Fenerbahçe’nin, Kasımpaşa’yı 3-0 mağlup ettiği karşılaşmada iki gol birden atan Dirk Kuyt, açıklamalarda bulundu.

Takım olarak şampiyon olmayı hedeflediklerini söyleyen Hollandalı oyuncu, Kasımpaşa filelerine gönderdiği gollerin takım oyununun bir meyvesi olduğunu vurguladı. Dirk Kuyt ayrıca, başarıya aç olduklarını ve şampiyon olmayı hedeflediklerini açıkladı.

Dirk Kuyt’ın açıklamaları şu şekilde:

“Öncelikle en önemlisi takımın performansı. Takım olarak harika bir maç çıkardık. Özellikle ilk gol ve diğer 2., 3. goller iyi bir takım oyunun örneğiydi. Ligin ikinci yarısına başlangıç açısında son derece önemli bir galibiyet oldu bizim için”

“Kampın ilk başlarında hocamız bizi çok iyi çalıştırdı ve ayrıca birlikte eğlenme zamanımızda oldu. Antalya’da taktiklerimiz üzerine de konuşma fırsatımız oldu. Bunların hepsini bu akşam sahaya yansıttık”

“Ben kendi adıma, takım halinde kendimizi geliştirebileceğimiz söyledim ve zaten bunu takım arkadaşlarımız ve hocalarımız da söylüyordu. Biz, kendimize inanıyoru. Harika profesyonellerden oluşan bir takımız ve başarı için açız. Yeniden şampiyon olmak istiyoruz. Eğer şampiyon olmak istiyorsanız, idmanlarda son derece çok çalışmalı ve maçlarda son ana kadar mücadele etmelisiniz”

“Bireysel olarak değil takım halinde hep birlikte gol atmak isteyen bir ekip vardı bugün sahada. Biz Fenerbahçe olarak, kendimizi ne zaman nasıl geliştireceğimizi biliyoruz”