SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ziraat Türkiye Kupası maçında Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'a 2-0 yenilen Galatasaray'da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, skordan çok, kötü ve ciddiyetsiz futbola üzüldü, “Bu bize ders olsun” dedi.

Burak, Semih, Chedjou ve Koray'ın yokluğunda kale haricinde ideal kadroyu sahaya süren Hamzaoğlu'nun, maçtan sonra ve dünkü antrenman öncesi futbolculara önemli uyarılarda bulunduğu belirlendi.

Sözlerine “Bu iyi bir ders olsun. Size de, bana da” diyerek başlayan Hamza Hamzaoğlu'nun, “Mücadele etmeden, direnç göstermeden hangi takım olursa olsun böyle sonuçlar alabiliriz. Bizi ligde çok daha çetin maçlar ve mücadeleler bekliyor. Fizik olarak ne yazık ki istediğimiz noktada değiliz. Herkes aynı seviyede olmazsa bu bütün takımın dengesini bozar. Bu yüzden hepinizden daha fazla sorumluluk almanızı, konsantrasyonunuzu üst seviyeye çıkarmanızı istiyorum” dediği öğrenildi.

Hamzaoğlu'nun dikkat çektiği konulardan birinin de ciddiyet olduğu ifade edildi. Başarılı teknik adam, futbolcularından her zaman rakibe saygı duymalarını isterken, “İşinizi ciddi bir şekilde yapmazsanız adınızın ne olduğunun bir önemi yok” dediği bildirildi.

TRANSFER ZİRVESİ

Diğer taraftan dünkü antrenmanı takip eden Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak çalışmanın ardından teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile bir araya gelerek defansa takviye konusunu ele aldı. Zirveden transfer adına somut bir sonuç çıkmadı. Transfer olasılığının zayıf olduğu yinelendi.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:09:39,