SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Gardımızı aldık, Beşiktaş’ı bekliyoruz”

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İrfan Buz, "Rakip ne kadar önemli olursa olsun içeride Beşiktaş'ı yenmek istiyoruz. Gardımızı aldık. Bu sezon ligde zaman zaman en üst düzey futbolu Beşiktaş oynadı" dedi.

Güncellenme: 11:41, 24/01/2015
“Gardımızı aldık, Beşiktaş’ı bekliyoruz”

İrfan Buz, Spor Toto Süper Lig’de 26 Ocak Pazartesi günü Ankara’da yapacakları Beşiktaş maçına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kendisi ve ekibinin Gençlerbirliği’nde göreve başladığında kırmızı-karalı ekibin 4 puanın olduğunu belirten Buz, “Onun üzerine 18 puan koydu takımımız. Gerçekten çok iyi çalıştık. İyi sezon geçirdiğimizi düşünüyoruz. İkinci devrenin de ne kadar zor ve çetin geçeceğini biliyoruz” diye konuştu.

Devre arası kampında güzel bir çalışma ortamı bulduklarını ve 2 hazırlık maçı oynayarak, 10 günün ardından Ankara’ya döndüklerini ifade eden Buz, artık ilk yarının son maçı olan Beşiktaş karşılaşmasına hazırlandıklarını söyledi.

Beşiktaş’ın bu sezon çok iyi maçlar çıkardığını dile getiren Buz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çok iyi yabancı ve yerli oyuncuları olan bir ekip karşımıza çıkacak. Zaman zaman üst düzey en iyi futbolu Beşiktaş oynamıştır. Ancak derbi maçlarında sıkıntı yaşadılar. Çok önemli bir rakip ama biz de sahamızda oynuyoruz. Rakip ne kadar önemli olursa olsun içeride onları yenmek istiyoruz. Gardımızı aldık. Arkadaşlarımızda en iyisini sahada göstereceklerdir. Beşiktaş maçını bekliyoruz.”

Ankara’da rakip kim olursa olsun favorinin Gençlerbirliği olduğunu kaydeden Buz, “Çok zor maç olacağını biliyoruz. Haddimizi bilerek buralara kadar geldik. 22 puandayız ve ilk yarının son maçına çıkacağız. Öncelikle 40 puanı yakalamak istiyoruz. Ara hedefleri seçmeliyiz çünkü genç bir ekibiz. Bu puanı yakaladıktan sonra asıl hedefimiz ortaya çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

“Başkanla istişarelerde bulunuyoruz”

İrfan Buz, transfer denilince ilk akla gelen ismin Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav olduğunu belirterek, “Başkanımızla sürekli istişarelerde bulunuyoruz. O da biz de transfer yapmak için transfer yapmak istemiyoruz” dedi.

Sezon başında pırlanta gibi beş gencin ekibe kazandırıldığını ifade eden Buz, şöyle devam etti: “Hacettepe’den geldiler oynattık ve ön plana çıktılar. Transfer denilince ilk akla gelen isim her zaman İlhan Cavcav’dır. Başkanımızla istişarelerde bulunuyoruz. Kendisi de bizim gibi düşünüyor. O da biz de transfer yapmak için transfer yapmak istemiyoruz. Landel’i aldık, bize uyar ve takımımızı ileri götürür diye. Yaptığımız transferleri çok dikkatli seçmek durumundayız.”

Yabancı oyuncu kuralında yapılan değişikliğe ilişkin de “Ya çok iyi bir altyapıya ya da çok iyi izleme ekibine ihtiyacınız vardır. Bizim de çok iyi bir altyapımız var. Değişiklik bizi çok bağlamaz diye düşünüyorum” değerlendirmesini yapan Buz, ikinci devre öncesi diğer takımların teknik direktör ve yöneticilerinin “çalışmalarının mükafatını almaları”nı temenni etti.