SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Balıkesirspor’u 1-0 yenen Gaziantepspor’un teknik direktörü Okan Buruk, rakiplerinin daha fazla net pozisyonlar ürettiğini ancak her şeye rağmen galip geldikleri için sevinçli olduklarını belirtti.

Buruk, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, daha kolay geçebilecek bir maçı zor atlattıklarını söyledi.

Maçın başında net bir pozisyon bulamadıklarını ancak doğru hareketlerle daha etkili bir oyun ortaya koyabileceklerini ifade eden Buruk, “Aslına bakarsak Balıkesirspor’un bizden çok daha net pozisyonu vardı. Hatta çizgiden çevrilen gole engel olmasaydık bugün mağlup olabilirdik ama kazandığımız için mutluyuz” dedi.

Buruk, transfer sezonunda takıma takviye yapılıp yapılmayacağı yönündeki soruya, şöyle cevap verdi:

“Transferlere devam edeceğiz. Bildiğiniz gibi Ferhad Ayaz’ı aldık. Vitor ise geliyor. Bu oyuncu çok yönlü bir oyuncu. Forvet hattına takviye düşünüyoruz. Bu bölgeden 3 tane oyuncu ayrıldı, onların yerine takviye yapmak istiyoruz ama bizim için Gaziantespor’un her lirası çok kıymetli. Bu anlamda daha dikkatli olmalıyız. Görüştüğümüz 4-5 isim var ama transfer yapmış olmak için transfer yapmayacağız. Hakikaten değerli oyuncu almak istiyoruz ama şunu söyleyebilirim forvete adam alınacak.”

Transfer döneminde adı bazı takımlarla anılan Muhammet Demir ile ilgili son durumu da açıklayan Buruk, “Muhammet bizimle kalacak” dedi.

Buruk, Galatasaray’dan almak istedikleri Sinan Gümüş’ün son durumuna ilişkin de “Sinan Gümüş, çok değerli bir oyuncu. Onunla ilgilendik ama Galatasaray bu konuda pek istekli olmadı” diye konuştu.

Gaziantepspor’da çok iyi niyetli insanlar grubunun olduğunu aktaran Buruk, başta taraftar olmak üzere kentin tüm dinamiklerine destek çağrısında bulundu.