SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda üyelere konuştu. Yıldırım Fenerbahçe’nin haklarını savunmak için her şeyi göze aldıklarını söyledi.

Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda Başkan Aziz Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

“Doğudan batıya, kuzeyden güneye tüm Türkiye Fenerbahçe olacak. Tekrar söylüyorum, daha önce de dediğim gibi 3 yıl sonra bırakacağım. Bu herkes bilsin. FF ve UEFA diyor ki, oyunculara vs. borcunuz olmayacak. Ama madalyonun bir de diğer yüzü var. Benim almam gereken haklar var.”

“SAVAŞ BAŞLIYOR!”

“Biz eskiden yayın hakları payının %13-14’ünü alırken, artık %11’ini alıyoruz. Bu %10’a kadar da düşecek. Tamam havuz devam etsin ama biz hakkımızı istiyoruz. Benim yayın ve İddaa haklarımda serbest olmalıyım. Bu olduktan sonra da devlet ne isterse onu yapacağım. Buradan söylüyorum, biz bu konuda mahkemelere gidiyoruz. Gerekiyorsa yurtdışında da gideceğiz. Benim hakkımı TFF mi veriyor, devlet mi veriyor, bilmem. Hakkım verilmezse savaş başlıyor. Bunu herkes böyle bilsin!

“PASSOLİG YÜZÜNDEN SEYİRCİ AZALDI”

“Passolig’den dolayı seyirci sayısında ciddi bir düşüş var. Bu düşüşün Passolig’le alakası olmadığını söyleyip konuyu farklı yere çekmeye çalışıyorlar ama durum ortada. Sırf bizde değil bütün takımlarda hasılat ve seyirci azalması var. Aslında Passolig’i en başta yanlış tanıttılar. Sanki fişleme varmış gibi bir algı oluştu.”

“MAYIS AYINDA GELİN”

“Herkes mayıs ayında gelip projelerini anlatsın, başkan adayı olsun. Ama yalancı pehlivan gibi konuşmak yok. Gerekirse ben çekilirim, başkasına oy veririm. Fenerbahçe’nin zarar görmesini istemem.”