SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Sivasspor’u 3-1 yenen Trabzonspor’un teknik direktörü Ersun Yanal, “Sonuçta takım olarak, bir takım eksikliklerin, transferlerin konuşulduğu bir dönemde ihtiyacımız olan 3 puan gerekliydi” dedi.

Yanal, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ligin ikinci bölümündeki ilk maçlarına çıktıklarını belirtti.

Savunmada zaman zaman problemler olsa da istedikleri sonucu elde ettikleri için sevinçli olduklarını ifade eden Yanal, “Sonuçta takım olarak, bir takım eksikliklerin, transferlerin konuşulduğu bir dönemde ihtiyacımız olan 3 puan gerekliydi. Oyuncuların tutumu, kazanma arzusu önemliydi. Bana göre en önemli şey o arzunun maçı kazanmasıydı” diye konuştu.

Yanal, gazetecilerin, karşılaşmada iki asist yapan Erkan Zengin’in performansına ilişkin sorusu üzerine şunları söyledi:

“Erkan, yaklaşık 21 gündür antrenman yapmadığını söyledi. Ligin son haftasında ayrılmıştı ve fiziksel antrenmanlar yapmış, topla hiç oynamamış. İlk kez dün topla oynadı. Bugün de biraz bunun getirdiği etkiyle oynatmayı düşünmedik. Oyunu nasıl oynayacağız takım arkadaşlarıyla nasıl ilişki içinde olacağını düşünememiştik, bunu tasarlamamıştık. En azından oyunun akışında Erkan’ı kullandık. Hazır olması da önemli katkı olduğunu düşünüyorum.”

Yanal, Zengin’in transferi için İsveç’e gitmesiyle ilgili şöyle konuştu:

“Trabzonspor’un çıkarları, menfaatler için nerede olmamız gerekiyorsa orada olacağız. Ben daha önce de burada görev yaptım, ilk kez bir oyuncu alımına gitmedim. Daha önce çalıştığımda da yönetici arkadaşlarla birçok arkadaşlarla transfere katıldım ve transferlerde başarılı olduk. Sürüncemede olan bir transferdi bunu ortadan kaldırmak için görev taksimi yaptık. Bunu gerçekleştirdiğimiz için oldukça doğru iş yaptığımızı düşünüyorum. Erkan benim oyuncum, onunla uzun süre çalıştım. Trabzonspor’da neler yapabileceğini o da gördü. Tercih yapması gerekiyordu o da tercihini de bizden yana kullandı.”

“TRANSFER ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”

Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Hedeflediğimiz yolda iyi çalışmalar yapıyoruz. Trabzonspor, katılacak oyuncularla daha iyi bir takım olacak. Biraz daha zaman ihtiyacımız olacak, ama biz iyi bir takımız. Ne kadar oyuncu katılıp, bu sonuçları alırsa, bizim için o kadar iyi olacak.”

Yayınlanma Tarihi:23:04,