SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tolgay’ın menajeri resmen açıkladı

Hamburg'u 300 bin euro ve bir sonraki satıştan %10 pay vererek ikna eden siyah beyazlılar, genç yıldıza da senelik 1.2 milyon euro'dan 3.5 yıllık anlaşma teklif etti.

Güncellenme: 08:46, 23/01/2015
Tolgay’ın menajeri resmen açıkladı

Ara transfer dönemine hızlı bir giriş yapan Kara Kartal, hız kesmiyor.. Önce Milosevic, ardından Opare’yi renklerine bağlayan siyah-beyazlılar son olarak Hamburg’ta forma giyen gurbetçi yıldız Tolgay Arslan’ı bitirdi. Trabzonspor’un da transfer listesinde yer alan 25 yaşındaki oyuncu için siyah-beyazlılar hem Alman ekibi, hem de genç futbolcuyla her konuda anlaşmaya vardı. Alman kulübüne 300 bin euro’luk resmi teklif yapan Beşiktaş, oyuncunun bir sonraki satışına da yüzde 10 verilmesi konusunda uzlaşmaya vardı. 25 yaşındaki futbolcu ile 3.5 yıllığına anlaşan yönetim, yıllık 1 milyon 200 bin euro’luk teklif sunarak oyuncuyu ikna etti.

İMZAYA KALDI

Tolgay Arslan’ın temsil haklarını elinde bulunduran FIFA menajeri Ahmet Bulut, Radyospor’da Özgür Sancar’a yaptığı açıklamada, “Beşiktaş yönetimi oyuncusu sezon sonu değil şimdi istiyor. Transfer bugün-yarın biter” ifadesini kullandı. Bu sezon 15 resmi maçta 2 asist yapan orta saha oyuncusu, genç milli takımlarda oynadıktan sonra tercihini Alman milli takımından yana kullanmıştı.