SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın transfer gündeminde olan Mohamed Salah ile ilgili bir gelişme meydana geldi. Geçtiğimiz günlerde siyah-beyazlıların ilgisine  ve Fikret Orman’ın Londra’ya kadar gitmesine karşın, Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho’nun oyuncuyu bırakmayacağı belirtilerek bu transfere taş koyduğu ifade edilmişti.

Ancak Portekizli teknik adam tam tersine oyuncunun gidişine kapı araladı. Londra’da haftalık basın toplantısında konuşan Mourinho, Salah ve Schurrle’nin durumlarına açıklık getirdi.

İki oyuncunun ligin ikinci yarısında kesinlikle takımda olacağı konusunda bir garanti veremeyeceğini dile getirerek, “Bunlar sevdiğim ve güven duyduğum oyuncular, kesin takımda kalacaklar diyemem çünkü transfer sezonu daha bitmedi” dedi.

FFP’ye dikkat çekti

Mourinho şöyle devam etti: “Sadece 11 oyuncuyu oynatabilirim. Salah pek fazla oynayamıyor. Schurrle ondan biraz daha çok oynuyor. İdeal olan yola şu anki ekipten fire vermeden devam etmek ancak eğer kulüp bana somut bir teklif olduğunu söylerse oturup bunu düşünürüz. Çünkü Finansal Fair Play ile ilgili sorunları olan bir kulübüz ve bunu enine boyuna değerlendiririz”.

Milliyet