SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“İmajımı kim zedelemek istiyor?”

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman'ın bir otel koridorunda çekilen görüntülerini basına dağıtılması ile ilgili davası başladı.

Güncellenme: 11:51, 23/01/2015
“İmajımı kim zedelemek istiyor?”

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman’ın yaşam koçu Şeyda Coşkun ile bir otel koridorunda güvenlik kamerasınca kaydedilen görüntülerini basına dağıttığı iddiasıyla otelin eski güvenlik müdürü Ali Hüseyin Çataltaş’ın yargılanmasına devam edildi.

Bakırköy 16. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Ali Hüseyin Çataltaş ile müşteki Ergin Ataman ve avukatı katıldı.

Ergin Ataman ile yaşam koçu Şeyda Coşkun, İstanbul Bebek'te her sabah birlikte yürüyüş yaptıkları halde, o dönem gizli ilişkileri varmış gibi lanse edilip otel görüntüleriyle bazı gazetelere haber olmuştu. Duruşmada söz verilen Ergin Ataman, olay tarihinde takımın kampı için otelde kaldığını, özel hayatına ilişkin görüntülerin otelden alınarak basına verildiğini belirtti.

“SANIĞIN DURUMUNA ÜZÜLÜYORUM”

Ataman, olayı sanığın yapıp yapmadığını bilmediğini ifade ederek, ”Ancak otel yönetiminin bana bildirdiği kadarıyla sanığın yaptığını öğrendim. Benim doğrudan bir bilgim yok. Şikayetçiyim. Sanığın durumuna gerçekten üzülüyorum. Görüntüler ne amaçla kimler tarafından basına sızdırıldı Türkiye’ye malolmuş bir spor adamı olarak imajımın hangi amaçla ve kimler tarafından zedelenmek istendiğini tespitinin yapılmasını istiyorum” dedi.

BERAATİNİ TALEP ETTİ

Duruşmada savunma yapan tutuksuz sanık Ali Hüseyin Çataltaş da olay nedeniyle asıl mağdurun kendisinin olduğunu, 18 yıl boyunca çalıştığı otelden bu olay nedeniyle kovulduğunu dile getirerek, ”Bu olay nedeniyle atıldığım otelin hiçbir sıkıntısı bulunmamaktadır. Yalnızca mağdur olan benim. Ergin Ataman’ı tanımam. Bütün düzenim mahvoldu. Hiçbir hakkımı alamadım. Günah keçisi ben miyim Olayla ilgim yoktur. Beraatimi talep ediyorum” diye konuştu.

Söz konusu görüntülerin otelin eski güvenlik müdürü Çataltaş tarafından “basına sızdırıldığı” belirtilen iddianamede, sanığın ”özel hayatın gizliliğini ihlal” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

Yayınlanma Tarihi:11:38,