SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

hope solo

Güzelliği ile büyüleyen ABD’nin kalecisi Hope Solo, Kirkland’deki evinde kız kardeşine ve yeğenine şiddet göstermesinden dolayı 2. kez aile içi şiddet nedeniyle tutuklandı. Peki Hope Solo kimdir?

Ünlü kalecinin kız kardeşinde ve yeğeninde ”görülebilir şiddet izi” bıraktığı da söylendi. Hope Solo’yla beraber kocası eski bir NFL oyuncusu olan Jerramy Stevens da polis tarafından tutuklandı.

Kirkland polisinden yapılan açıklamaya göre: ”Oldukça büyük bir parti düzenlendi ve sonrası durum kontrolden çıktı. Solo’nun yeğeninde ve kız kardeşinde görülebilir yaralar var.” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca bu Hope Solo’nun ilk vukuatı değil. Ünlü kaleci daha önce 2012 yılında kocasıyla beraber evli bir çiftle tartıştığı için gözaltına alınmıştı.

HOPE SOLO KİMDİR?

Hope Amelia Solo 1981 yılında Washington’da doğan ABD’li kadın millî futbolcudur. En son 2011 yılında ABD’de Magic Jack takımının formasını giyen Hope Solo, federasyonun 2011 sezonu sonunda takımın satışını iptal edince takımdaki diğer futbolcularla birlikte serbest kalmıştır. Hope Solo, hala ABD Kadın Millî Futbol Takımı’nın birinci kalecisidir.

Hope Solo, 2000 yılında ABD Millî Takımı’na alınmadan önce genç takım seviyelerinde oynadı. Millî takımla ilk maçına Nisan ayında 8-0 kazanılan İzlanda karşılaşmasında çıktı. 2004 Yaz Olimpiyatları’nda yedek kaleci olarak Olimpik Millî Takım kadrosuna alındı. 2005 yılında takımın birinci kalecisi oldu. 1,054 dakikalık bir gol yememe serisi yakaladı. Seri, Algarve şehrinde düzenlenen Algarve Kupası’nda 4-1 kazandıkları Fransa maçıyla bozuldu.

Hope Solo, Yok Böyle Dans TV yarışma programının ABD versiyonu olan Dancing with the Stars’ın 13. sezonuna katıldı. Partneri Maksim Chmerkovskiy ve Solo, yarışmanın yarı finalinde elendi.

Yayınlanma Tarihi:10:08,