SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Erkan Zengin’i kaptırdı ama…

İsmail Kartal kanat için Erkan Zengin'i istedi, oyuncu Trabzon'un yolunu tuttu. Evet, Erkan kaçtı ama bu bölge için alternatifler var. Volkan Şen, Ömer Ali Şahiner ya da Enver Cenk Şahin, Fener'in ilacı olabilir.

Güncellenme: 08:28, 23/01/2015
Fenerbahçe Erkan Zengin’i kaptırdı ama…

Volkan Şen

Yeşil-Beyazlılar'ın tarihi başarı yakalayarak 2009-2010 sezonunda lig şampiyonu olmasında büyük katkısı vardı. Adı Avrupa kulüpleriyle anılırken düşüşe geçti, Trabzonspor'da da bekleneni veremedi. Bursaspor yeniden kendisine kucak açtı. Volkan, sezonun ilk yarısında en fazla çıkış yapan oyuncular arasında yer aldı. Uzun süredir futbol piyasasında adı bilinse de yaşı henüz 27. Eskiden sorunlu bir oyuncu olarak görülürdü ancak artık bambaşka bir Volkan Şen var. Süratli, ligin belki de bileklerine en hakim ismi, her iki kanatta da görev yapıyor, kaleye yakın oynatıldığında gol yollarında da etkili… Özellikleri ve yetenekleriyle İsmail Kartal'ın tercih ettiği 4-3-3 sistemindeki ‘kanat oyuncusu' profiline birebir uyuyor. Eğer Fenerbahçe onu transfer ederse, Bursaspor'da yakaladığı çıkışı çok daha üst seviyelere ulaşabilir.

Ömer Ali Şahiner

Hleb, Marica, Djalma, Torje gibi flaş isimleri kadrosunda barındıran Torku Konyaspor'un bu sezon parlayan gençlerinden biri oldu. Alışılmış kanat oyuncusu profilinin biraz dışında olan bir isim Ömer Ali. Bire birde adam geçme konusunda çok iyi değil. Ancak pasları da bir kanat oyuncusuna oranla çok daha isabetli ve etkili. Bu alanda ‘10 numaralarla' yarışabilir. Sağ ayağını kullanan Ömer, kanatların yanı sıra forvette de oynayabilir. Fizik gücü yüksek, mücadeleci ve savunmaya yardım etmekten de kaçmayan bir oyuncu. Aykut Kocaman'ın takımın başına geçmesiyle, formu daha da arttı. Ömer konusunda Fenerbahçe için tek soru işareti, Konyaspor dışında üst düzey bir takımda oynamamış olması.

Enver Cenk Şahin

Adı sık sık üç büyüklerle anılan bir isim. Sezon başında Fenerbahçe, kendisi için girişimde bulunmuş ancak Başakşehir ile anlaşma sağlanamamıştı. Milli takımın alt yaş gruplarındaki performansıyla göz doldurdu. Ülkemizde 2013'te düzenlenen U20 Dünya Kupası'nın yıldızlarından biri olmuştu. Ancak ligde bir türlü beklenen patlamayı yapamadı. Doka, Mossoro, Visca gibi isimlerin arkasında kaldı. Çok süratli, rahat adam eksilten, içe kat etmeyi seven bir isim. En büyük handikabıysa tecrübesiz olması. Ancak bu tecrübesizlik genç yaşı nedeniyle değil, ligde çok az forma şansı bulması yüzünden. Belki bu sezon fazla katkı sağlamaz ancak önümüzdeki yıllar için Fenerbahçe adına önemli bir kazanç olabilir.