SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fanatik’te yer alan habere göre, Galatasaray'da yapılacak transferler kadar merak edilen bir başka konu da Sneijder'in durumuydu…

Juventus'un ısrarlarına rağmen Hollandalı takımda ve çok iyi bir kamp dönemi geçirdi. Yakın çevresiyle gelecek planlarını paylaşan yıldız futbolcu, hem iddialı hem de kararlı ifadeler kullandı…

“Hamza hoca bambaşka”

“Hamza hocayla kısa sürede kaynaştık. Bence genç yaşına rağmen harika işler çıkartıyor. Eski bir Galatasaraylı olması avantaj. Takım içinde güzel bir sinerji var. Herkes ona saygı duyuyor. Takım olarak tek düşüncemiz var, o da şampiyon olup dördüncü yıldızı takmak. Herkes buna kilitlendi. Bunun için de emin olun çok çalışmamız gerekiyor…”

“İddia ediyorum 4. yıldız bizim olacak”

“Taraftarımızın bizi daha fazla desteklemesini istiyorum. Çünkü onlar olmadan, havaya giremiyoruz. İlk yarı belki bazı maçlarda istenen sonuçları alamamış olabiliriz. Bazı maçlarda kötü oynamış da olabiliriz. Fakat ikinci yarı çok farklı olacak. Ben iddia ediyorum; ikinci yarıya öyle bir giriş yapacağız ki, şampiyonluk için sonuna kadar savaşacağız. Çünkü bizim taraftarımız şampiyonluktan başka bir şeyi hak etmiyor.”

“Artık sorunlar çözüldü”

“Galatasaray'dan ayrılmayı asla düşünmedim. Burada keyfim yerinde, iyi para kazanıyorum, dünyanın en iyi şehirlerinden birinde yaşıyorum ve Avrupa'nın en tanınmış Türk kulübünün formasını giyiyorum. Taraftar harika, stadımız mükemmel… Ben neden bu kadar rahat bir ortamdan gitmeyi düşüneyim! Sadece sözleşmemdeki madde gereği, bazı dedikodular çıktı ama artık sorun çözüldü. Şu an sadece şampiyonluğu düşünüyorum…”

“Uzun yıllar kalmak istiyorum”

“Sözleşmemi uzatma isteğim, kafamın rahat olması arzumdan kaynaklanıyordu. Tamam, hâlâ 1.5 yıllık sözleşmem var ama ben burada uzun yıllar kalmak istiyorum. Çünkü önümde bir 2016 Avrupa Şampiyonası var. Bu yüzden sözleşmemin uzatılmasını istedim. Çünkü burada mutluyum. Mutlu olduğum için sözleşmemin biraz daha uzatılmasıyla konsantrasyonumu tamamen Galatasaray'a ve milli takıma vermek istiyordum…”