SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli takımlar Galatasaray’a emanet

A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın başına, halen Galatasaray Odeabank'ı çalıştıran Ekrem Memnun'un getirilmesi kesinleşti. Memnun'un gelişiyle birlikte futbol, basketbol ve voleyboldaki kadın ve erkek 6 milli takımın 4'ü, Galatasaray'dan gelen veya aynı zamanda sarı kırmızılı kulüpte çalışan antrenörlere teslim edilmiş olacak.

Güncellenme: 08:43, 22/01/2015
Milli takımlar Galatasaray’a emanet

Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş, Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ekrem Memnun’un A Milli Kadın Takımı’nın başına geçmesi için sarı kırmızılı kulüpten onay aldıklarını söyledi.

Barbaros Akkaş, yaptığı açıklamada, A Milli Kadın Basketbol Takımı’nda Ceyhun Yıldızoğlu’nun yerine Ekrem Memnun’un başantrenör olarak görev alması yönünde çalışmaları olduğunu ve gelinen noktada önemli bir mesafe katettiklerini aktardı.

AKKAŞ: ÖNÜMÜZDE ENGEL KALMADI Memnun ile daha önce bir görüşme yaptıklarını aktaran Akkaş, şöyle konuştu: “Kendisi bu görevi üstlenmekten gurur duyacağını, milli takımı çalıştırmanın kendisi için bir onur olduğunu söyledi. Ancak konuyla ilgili öncelikle Galatasaray Kulübü’yle görüşülmesi gerektiğini ve bir problem olmaması halinde seve seve görev alabileceğini belirtti. Bunun üzerine, yönetim kurulu üyemiz Harun Erdenay ile Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Can Topsakal bir araya geldiler. Yapılan görüşme neticesinde, Ekrem Memnun’un milli takımda da görev yapmasıyla ilgili herhangi bir olumsuz düşüncelerinin bulunmadığını aktardılar. Artık önümüzde başka bir engel kalmadı.”

“ARTIK GERİYE PROSEDÜRLER KALDI” Galatasaray Kulübü’nden de izin alınmasının ardından artık resmi anlaşma safhasına geçeceklerini aktaran Akkaş, “A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın başantrenörlüğüne Ekrem Memnun getirilecek. Artık geriye prosedürler kaldı” şeklinde konuştu.

TOPSAKAL: İZİN İSTEDİLER, ONAY VERDİK Galatasaray Kulübü’nün basketbol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Can Topsakal, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun Ekrem Memnun’la ilgili talebini olumlu karşıladıklarını aktardı. Topsakal, “Ekrem Memnun hocamız için izin istediler ve biz de onay verdik. Mevcut durumda A Milli Erkek Takımı’nın başında da bizim bir hocamız var. Kulübümüz adına gurur verici bir olay” değerlendirmesinde bulundu.

TAKIM SPORLARINDA GALATASARAYLI ANTRENÖRLER Ekrem Memnun’un A Milli Kadın Basketbol Takımı’na geçmesi ilginç bir durumu ortaya çıkardı. Takım sporlarında en önemli üç ana branş olan futbol, basketbol ve voleyboldaki 6 milli takımın 4’ünü Galatasaray’dan ayrılan veya aynı anda sarı kırmızılı kulüpte görev yapan antrenörler çalıştırıyor.

Bilindiği üzere Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim Galatasaray’dan ayrılıp A Milli Takım’ın başına geçerken, A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman ve A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Massimo Barbolini aynı zamanda Galatasaray’da da görev yapıyor.