SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadın futbolunun ve Amerika’nın yetiştirdiği en iyi isimler arasında gösterilen, güzelliğiyle de sık sık gündeme gelen başarılı file bekçisi Hope Solo, Amerika Kadın Milli Futbol Takımı’ndan 30 gün men cezası aldı.

Yapılan resmi açıklamada Hope Solo’ya verilen 30 günlük men cezasının sebebi olarak, ‘‘antrenmanda yaşanan bir olay” gösterilirken, cezanın asıl sebebinin Hope Solo ve eşinin yaşadığı olay olduğu ortaya çıktı.

Sporx’te yer alan habere göre, Olimpiyat Altın Madalyası’na sahip Hope Solo ile eşinin geçtiğimiz günlerde polis kontrolü sırasında yaşananlar nedeniyle ceza aldığı iddia edildi. Hope Solo ve eşi Jerramy Stevens, geçtiğimiz günlerde polis kontrolüne takılmış ve aracı kullanan Jerramy Stevens alkollü olduğu gerekçesiyle göz altına alınmıştı. Polisin raporunda bu süreçte Hope Solo ve Jerramy Stevens’in görevlilerle tartışma yaşadığı belirtildi. Bunun üzerine de federasyonun Hope Solo’ya böyle bir ceza verdiği ortaya çıktı.

Güzel file bekçisi kararın ardından üzgün olduğunu sosyal medya üzerinden açıklarken, ”Federasyonun verdiği kararı anlıyor ve saygı duyuyorum. Beni destekleyenleri hayal kırıklığına uğrattığım için özür dilerim” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:12:32,