SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, TRT Spor’da katıldığı Futbol V.I.P programında önemli açıklamalarda bulundu. Akhisar’ın başında iken şampiyon olan Fenerbahçe’yi alkışlatan genç hoca, Galatasaray’da da aynı olayı yapabileceğini söyledi.

İŞTE HAMZAOĞLU’NUN SÖZLERİ…

“Çok kalabalık bir kadro ile sağlıklı antrenman yapma şansı yok. Sağlıklı olması için bazı oyuncuları dışarıya çekmemiz gerekiyor, bu benim sevmediğim bir şey. Sayıyı düşürmemiz lazımdı, bunu yaptık. Bu sayı benim için 20,22 oyuncu, 3,4 kaleci. Bu rakamlar benim için doğru diye düşünüyorum.”

“O gün Dünya Kupası’na gitmişiz. Sunan arkadaş da Sneijder’in böyle bir röportaj verdiğini söyledi. Sneijder’in doğru tespitleri vardı aslında Türk oyuncular ile ilgili. Ama zamanı doğru değildi. Sonra söylediklerim Sneijder’in şahsına yönelik değildi. Burada hiç oynamadan gidenler de oldu. Neden burada olduklarının farkında olmuyorlar, onlara verilen değerin karşılığını vermiyorlar. Orada tabii benim de hatam vardı, üzüldüm. Sneijder odama geldi, bir espri ile başladık. Bir problem var mı dedim, yok dedi. Bende de yoktu. ”

“Şampiyon olacağız diye bir şey söyleyemem, ama olmak için her şeyi yapacağız. Mücadele eden, koşan, sahada futbol oynayan bir takım olacağız. Bu doğrultuda devam ediyoruz. İnşallah sonunda mutlu sona ulaşırız.”

GALATASARAY’DA FENERBAHÇE’Yİ ALKIŞLATIR MI?

“İnsanlar bunu yapabilirler, ben de yapabilirim. Bazı kesimler bunu istemediği için insanlar çekimser duruyor. Oyuncuların kendi arasında hiçbir sorunu yok. Kötü olayları körükleyenler dışında kimse böyle olaylar istemiyor. Oyuncular bana rakip oyuncuyu yerden kaldırmaya çekiniyoruz diyor. Kaldırdığımızda tepki oluyor diyor. Bu tepkiyi verenlerin yüzdesi 3,5’tür belki de. Futbol da böyle kötü gitti ve buralara geldi.

“Bazen arkadaşlarım önemli şeyleri söylüyorlar. Sürekli medyayı takip eden bir ekibim yok. Ama bilmem gereken şeyleri medya sorumlusu arkadaşım gelip bana bildiriyor.”

STOPER TRANSFERİ ÜZERİNE…

“Kendi değerlerimiz var. Şimdi oynayınca herkes beğeniyor, bu çocuk daha önce de buradaydı. Onun gibi bir sürü oyuncumuz var. Oynayınca onlar da değer kazanacak.”

“Stoper alabiliriz demiştik. Bakıyoruz, ama bir noktaya gelmedik. Yerli alacağız. Yabancı sınırımız şu anda dolu. Almak zorunda hissetmiyoruz ama şu anda. Hakan var elimizde, Emre Can var.”