SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda Turan ve Diego Ribas sözleri!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş forması giyen Arjantinli oyuncu Jose Sosa, siyah beyazlı takımın devre arası kampında önemli açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 15:21, 22/01/2015
Arda Turan ve Diego Ribas sözleri!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş forması giyen Arjantinli oyuncu Jose Sosa, siyah beyazlı takımın devre arası kampında önemli açıklamalarda bulundu.

Takım olarak ilk yarıda ortaya koydukları performans düzeyini korumak istediklerini belirten yetenekli oyuncu, ligin ilk yarısında yaptıkları hatalardan ders alacaklarını ve kaliteli ayaklardan kurulu bir ekip olduklarını söyledi.

Diego Ribas ile yalnızca derbi maçta konuştuklarını ve onun dışında görüşmediklerini ifade ede Jose Sosa, Atletico Madrid forması giyen milli yıldızımız Arda Turan’ın ise diğer genç Türk oyuncular için rol model olduğunu belirtti.

Arjantinli oyuncu ayrıca, “Sonuna kadar mücadele edip sezon sonunda kupayı kaldırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı ve Liverpool maçında Beşiktaş formasını en iyi şekilde temsil etmek için sahaya çıkacaklarını söyledi.

Jose Sosa’nın açıklamaları şu şekilde:

“Takım olarak aynı çizgide devam edeceğimize inanıyorum. İlk yarıda yaptığımız bazı hatalar vardı. Bu hatalardan ders çıkararak, bir daha aynı hataları tekrarlamak istemiyoruz. Kamp dönemi tabi ki her zaman önemlidir. İlk kamp dönemine göre daha basit ve kısa. Amacı zaten ilk yarıdaki performansınızı korumak. Önemli olan sezon başındaki kamptır. Ama burada da eksiklerimi gidermeye çalışıyoruz”

“Türkiye ligi çok çekişmeli ve büyük mücadelelere sahne oluyor. Büyük takımların sürekli kazanması lazım. Puan tablosunda her takım birbirine yakın, küçük kulüpler de büyük takımlardan puan alabilir. İkinci yarıya damgasını vuracak takım, ufak detayları da sahaya yansıtabilen takım olacaktır. Oğuzhan ve Cenk gibi çok kaliteli ayaklar var. Bu ayaklardan yararlanmamız lazım. Gol atmanın bir yolu da duran toplar”

DIEGO VE ARDA TURAN SÖZLERİ!

“Atletico Madrid’te son derece iyi bir performans sergiliyor ama futbolda önemli olan kısa vadeli iyi performans sergilemek değil, bu iyi performansı sürdürebilmek. Şu an hem Atletico Madrid hem de kendisi için önemli işler yapıyor. Bence ülke futbolu adına çok önemli. Türkiye’deki oyuncular için bir rol model kendisi. Diğer oyuncular Arda’ya bakarak neler yapabileceklerini düşünerek kendilerine yol çiziyorlar. Diego Ribas ile en son Fenerbahçe maçında konuştuk ancak kendisi ile görüşmüyorum”

“Şu an Beşiktaş’ı düşünmemiz lazım. Futbolda dün yok bugün var. Sonuna kadar mücadele edip kupayı kaldırmak istiyoruz, diğer takımlar ile ilgilenmiyoruz. Söylediğim gibi ufak detaylardan ortaya çıkıyor her şey. Yalnızca derbilerden yaptığımız hatalardan bahsetmiyorum. Diğer maçlarda yaptığımız hataları da tekrarlamak istemiyoruz. Yaş ortalamasına baktığımız zaman çok güzel bir ekibe sahibi. Hem tecrübeli hem de genç isimler var. Başarıya ulaşabilecek seviyede olduğumuzu söyleyebilirim”

“LIVERPOOL MAÇI…”

“Kurada Liverpool çıktı. Önemli bir maç 8-0’lık maçtaki oyunculardan neredeyse kimse yer almıyor. Dışarıda farklı şekillerde yorumlanabilir ancak biz Beşiktaş formasının sahada en iyi şekilde temsil etmek için mücadele edeceğiz”

Yayınlanma Tarihi:14:28,