SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avustralya’nın Melbourne kentinde düzenlenen turnuvadaki tek erkekler 2. tur mücadelesinde, buradaki tek şampiyonluğunu 2009 yılında elde eden İspanyol Rafael Nadal ile dünya 112 numarası Tim Smyczek karşılaştı.

Maça iyi başlayan İspanyol tenisçi, ilk seti 6-2 kazandı ancak 2. sette oyuna ağırlığını koyan Smyczek, 6-3’lük skorla maça denge getirdi. İki tenisçinin de zayıf bir servis performansı sergilediği 3. setin sonucunu, “tie break” belirledi. “Tie break”i 7-2 alan Smyczek, Nadal’a 2-1 üstünlük kurdu.

Rakibine göre pasif kalmasına karşın 4. seti tecrübesiyle 6-3 kazanan Nadal, final setine, ilk servislerinden yüksek oranda puan çıkararak başladı. Final setinin 11. oyununda rakibinin servisini kırmayı başaran İspanyol raket, maç için servis kullandığı 12. oyunu da alarak setten 7-5, 4 saat 12 dakika süren karşılaşmadan da 3-2 galip ayrıldı.

Turnuva öncesinde verdiği bir demeçte, kendisini favori görmediğini belirten Nadal, 3. turda İsrailli dünya 106’ncısı Dudi Sela’nın karşısına çıkacak.